bugün

nasih mensuh

Şimdi gelelim nesh inkarcılarına. Yukarda söylediğim gibi neoselefi akidesini ve modernist temayülleri dinin içine yerleştirip bunlar üzerinden slogan müslümanlığı türetenlere.

Kuranda açıkça nesh olduğu yazarken ve neshedilen ayetlerde ortadayken mesela mehmet okuyan neden nesh inkarı için bütün nesh edilen ayetleri efendim o arapçada öylE değil, şu ayet başka bişey anlatıyor diye kıvranıyor.

Evet belki siz o sloganlı konuşmaya bakıp ve kendinden emin herkesi ithamlarınada bakıp haklı görebilirsiniz. Belkide mesele bu:
Kendinden emin olmak!!!

Bütün son yüzyılda ortaya çıkmış modernist ve neoselefilerin ortak özelliği kendinden emin olmak!!

Gene mehmet okuyana gelelim. Adam kabir azabı gibi bir konuyu nasıl inkar ediyor biliyor musunuz???
Efendim Allah bizi hesaba çekicek zaten ne gereği var Kabir Azabının diyerek...

Bu tarz kendi aklına güven tüm modernist hocalarda sırıtıyor.
Ama mesela elmalılı hamdi yazırın tefsirinin önsözüne bakın. Adam Allaha tevbeler ederek başlıyor. Kendi kulluğunun bilincinde birisi olarak başlıyor...

Demiştim ya kendine güven. Şu kaideyi unutmayın Sadece Korkaklar Kendilerine Güvenirler

işte Nesih inkarcılarının kendilerine güvenerek konuşmalarının altında bu korku ve teslimiyetsizlik yatar.

Kuranda nesh olduğunu kabul ederlerse sadece kuran yeter söylevleri bitecek ve önemsizleştirdikleri sebeb-i nüzul önemlileşecek.

Buda onların Kuranda büktüğü tüm ayetleri meydana çıkaracak. Kendi neoselefi fantezilerini dayadıkları Kur'anın kur'an müslümanlığı söylemiyle herkesten gizledikleri esas bağlamı ortaya çıkacak.

Son yüzyılda kaç meal yazıldı sizce? Yazılan modernist tefsirler acaba ne kadar bağlama önem veriyor?

Bakın basit bir ayette yapılan operasyonu izleyin:
http://youtu.be/JIC7g4C3MRI

Devam edecek