bugün

suriyelilerden nefret etmek

BM'nin tanımı ile, "ırkı, dini, milliyeti, belli bir sosyal gruba mensubiyeti veya siyasi düşünceleri nedeniyle zulüm göreceği konusunda haklı bir korku taşıyan ve bu yüzden ülkesinden ayrılan ve korkusu nedeniyle geri dönmeyen veya dönmek istemeyen kişi"dir. Mültecilik, hukuki bir statüdür. öncelikle bu tanımı yazmak istedim. çünkü tanımda denildiği üzere herhangi bir tehtid içinde olan genellikle bir ülkeye komşu ülkelerden gelen insanlar. suriyelileri düşünürsek eğer tamam kardeşim insanlar muhtaç aç savaş içinde ama sen tutupta 2 milyon suriyeli almazsın ülkeme. emin olun türkiye'de iç savaş çıksa ne iran ne suriye ne de ırak 1 tane türk almazlar. bende ilk başlarda üzülüyordum. yazık diyordum muhtaçlar sürekli öldürülüyorlar. fakat sen benim vatandaşımın vergisiyle aylık 300- 400 tl sanırım yardım parası alıyorsun. o para bir gün gecikiyor ve suriyeliler gidiyor benim vatandaşımın süper marketini yakıp yıkıyor. bundan da ötesi büyükşehirlere gidiyor. benim kadınıma tacizde bulunuyor. benim insanıma dileniyor. benim insanımdan çalıyor. belki şuan kuracağım cümlem biraz acımasız olucak ama türkiye'de büyüyecek olan o suriyeli küçük çocuklar ileride küçük paralar karşılığında pis işlere karışır hırsız olur katil olur. emin olun ki bundan 10 yıl sonra herhangi bir suriyeli kaldırımdan bize doğru yürürken kafamızı eğip yürümek zorunda kalıcaz. çünkü bu insanlar cahil ve vahşi. eğitim yoksunu ve güya müslüman.