bugün

kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır

bu kadar yanlış ama bu kadar genelin inandığı çok az önerme var.

aynı cümle çok kez yazılmıştır ama tekrar edelim: kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanmazlar, hoşlandıkları erkeklere gülerler. yani bunu şöyle anlamak lâzım: kız size gülüyor mu? evet. peki bu sizden hoşlandığı anlamına gelir mi? büyük ihtimalle hayır. e peki size neden gülüyor? çok basit. gülmenin bi külfeti yok kıza. siz o'nun yakın bir arkadaşısınız. onu eğlendiren, dinleyen, aynı kafadan konuşan bir 'arkadaşısınız'. bunu çok iyi farketmek lâzım.

erkeklerin bir kısmında bu konuda bir dezavantaj var. yani güldürmek, eğlendirmek konusunda ayar tutturamıyorlar. "abi kız bana kahkaha atıyor ya, kesin olur bu iş" diye düşünüyorlar demek istemiyorum. direkt bu tarz düşünen erkekte sorun vardır. benim derdim başka: tekrar aynı yere dönüyorum ama kızın size gülmesinin ona hiç bir yükü yok. karşındaki espri yapıyor ve gülüyorsun. temiz iş. karşında sürekli seni güldürme çabasında olan bir erkek var. pır pır dönüyor etrafında. sevgilinle muhabbet etmediğin zamanlar aklına anca gelen, kafandaki tek özelliği "ne komik çocuk yaa" olan, asla bir sevgili adayı olarak görmediğin.

kızları güldürmenin bir boka yaramadığını anlayıp kendini frenlemek bu duruma bi nevî çözüm olabilir.