bugün

sözlük yazarlarının itirafları

bazi seylerden nefret ediyorum, bazen herkesten. iyi gibi gorunup bana dolayli yoldan zarar veren insanlardan nefret ediyorum (bkz: kiskanclik gibi durumlara sebep olma ve beni zor duruma sokma). final haftalarindan nefret ediyorum.

amerikada olmaktan nefret ediyorum. en az bir sene turkiyeye donemeyecek olmaktan nefret ediyorum. en iyi arkadaslarimin erkek olmasindan nefret ediyorum. gecelerce bilgisayar labinda bunlardan bir ya da birkaciyla proje veya assignment yazarken sabahlamaktan nefret ediyorum.

su an bu arkadaslardan birinin (hintli kendisi) suratima bakip beni anlamaya calismasindan ve ekrana bakip anlayamamasindan nefret ediyorum. bu kisinin bana karsi duygularinin olmasindan ve onun potansiyel en iyi arkadasim olmasindan da nefret ediyorum. nisanlimi ozleyip ona ulasamamaktan nefret ediyorum.

saat farkindan ve cografi konumumdan nefret ediyorum. yanimdakinin balik burcu olmasindan ve surekli benimle ilgili sorunlarda aglayip zirlamasindan nefret ediyorum. benim odevlerimi, projelerimi yapmasindan nefret ediyorum, su an yine agliyor olmasindan ve birsey yapamiyor olmaktan da.

bazen ben haric herkesin amerikali olmasindan da nefret ediyorum, zombi gibi gezdigim bugunlerde turkce konusmakta bile zorlaniyorum zira.

ailemi ozluyorum, onlara veda ederken bunun boyle uzun soluklu bir veda olacagini geldikten sonra ogrenmis olmaktan nefret ediyorum. hayat boyle kompleks degildi eskiden.