bugün

kürt olsaydınız ne yapardınız anketi

Kürt olsam ne mi yapardım?

Şimdi yazacaklarım aranızdan çoğu tarafından tepki getirecek bana. Çok da umurumda değil açıkcası.

Kürt değilim hatta açıkcası Laz kanı taşıyan bir Türkiye vadandaşıyım yani Türküm. Milliyetçi ya da humanist tiradları atmayacağım.
Bu sözlükte yeniyim. ilk günümden beri aşırı milliyetçi, yozlaşmış yorumlar görüyorum. Arkadaşlar, dostlar, kardeşler. Derdiniz nedir bu Kürtler'le? Bölücü olmaları mı? PKK 'mi...
Evet bölücüğe, var olan düzenin korunmasına ve PKK'ya ben de karşıtım ama her Türkiye'de yaşayan her Kürt vatandaşın da PKK'li olması ya da sizin tabirinizle ''eşek s*kmesi'' gerekmez. Kürt asıllı akademisyenler, sanatçılar, aydınlar da vardır. Sizin yaptığınız ya da söylemleriniz çok saçma.
Öyle ki şöyle izah edeceğim.

1 - Aranızda anında ''Elhamdulillah!'' diyebilecek Müslüman, müminler vardır. Sunniler vardır mesela. Eyvallah. Bir kaç yıl içerisinde o zaman Müslüman olan her bir kişiye, Işid üyesi muamelesi yapılsın. ''Dini kullanarak terör uygulayan pislikler'' densin. ''Kestikleri kelleleri de s*kiyorlarmış'' densin. Çünkü hepiniz Müslümansınız....

2 - Milliyetçi, sağcı olan Türk kanı için canını vermeye razı olan kardeşlerim. Peki sizler... Şuanda Recep Tayyip Erdoğan'ın uzun seneler başbakanı şimdiyse cumhurbaşkanı olduğu Türkiye'nin Türk evlatları değil misiniz ha? istediğiniz kadar mualefet olun. Dünya detaya değil genele bakar ve uzun senelerin sonunda Avrupa'dan Amerika'ya oradan buraya farketmeksizin Türkler orada burada dalga konusu haline gelmeye başladı. Bir adam, adamın ve çevresinin kendince koyduğu yasaklar falan yüzündendir ki epey bir süredir yurtdışında toplumsal statümüz milletsel statümüz sarsılmış durumda. Eee aranızda bu saçma yasaları direten ya da yobaz bir zihniyeti destekleyeniniz oldu mu...G*tünün kılıyım diye bağıran hiç bir Milliyetçi, Ülkücü kardeşlerimiz var mı lütfen? Eee madem onunla aynı eküriden değilsiniz neden hala bize karşı ''Deveye biniyor musunuz?'' muhabbeti yapılıyor Cem Yılmaz'ın da dediği gibi. Ya da ne bileyim ''Aaaa yobazlar'' deniliyor biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına. Çünkü Türksünüz...

3 - Dinlerden gideyim. Yurdumuzda Hristiyan kardeşlerimiz de var. Sizler iyi bilirsiniz ''KKK'' nedir? Bu örgütle Hristiyan olmayanları ya da siyahileri Dünya çapında elinde envai çeşit silahla katleden ben değildim ya da sizlerden biri ama sizin aynı dine mensup atalarınızdı. Bir de Türk olup da Hristiyansınız falan diye gavur lafı yediğinizi de biliyorum. Şahit oldum. Neden az önce de dediğim gibi siz de Hristiyansınız...

4 - Aynı şeyi bir çok dine uyarlayabilirim. Tıpkı şuan Yahudi vatandaşlarımız için uyarlayacağım gibi. israil, Gazze'yi daha yeni telef etmişken, ama siz bile israili onaylamazken size karşı bile bulunulan tutum hoş muydu ve hala hoşmu? Değil tabii...Neden bu tutumu sergiliyorlar biliyorsunuz elbet çünkü siz Yahudisiniz.

5 - Haydi siyaset yapalım. AKP'li değilim şu saatten sonra da asla AKP için kendi adıma iyi bir şey söyleyemem. Ama AKP'li kardeşlerimiz. Sizi de devreye sokuyorum. Aranızda o salak kadın gibi ''G*tünün gılıyım'' diye bağırmayanlar da var. Peki neden internet sizin capslerinizi yapıyor sizle dalga geçiyor mesela bu konu üzerinden? AKP'lisiniz de ondan....

6 - Haydi gelelim mesela başka ülkeye, sizin kadınlarınıza hayran olan hormonları da kuvvetliyse ''haydi yürü koçum'' dediğimiz gençlerin taptığı memleketin güzel insanları Ruslar. Hala liselerde falan tarih derslerinde sıcak denizlere inme politikası yani panslavizm konu olarak anlatılıyor. Bizim gençlerimiz dedelerini ticaret yolları için kılıçtan geçiren nir ulusun torunlarına mı aşık oluyor ne hakla olabilir çünkü siz Russunuz....

7 - Peki ya Batı kökenliler. Her ''Batının ilmini değil ahlaksızlığını aldık'' lafını duyduğunuzda siniriniz bozulmuyor mu? Lan herifler size, atalarınıza ahlaksız, sevişgen, p*zevenk muamelesi yapıyor bu lafla ve bozuluyorsunuzdur herhalde. Peki neden bu laf size söyleniyor. Çünkü Batılısınız...

8 - Hamsi o kadar çok sevmem, her gün fındık yemem, cümlelerimde ''da'' kullanmam, ''uy'' benim için bir ünlem değildir, şükürler olsun ki IQ'ma da güveniyorum. Ama bahsi açıldığında geri zekalı da oluyorum, karısını döven bir nesil den de sayılıyorum, ''Temel Fıkraları'' ile de benzetmeler yaşıyorum. E ben bu bahsini geçirdiklerim gibi değilim, AKP'yi savunmayacağımı söylemiştim ama Tayyip Erdoğan da Rizeli mesela o da karadenizli. E onun Rizeli olması beni de mi bir Tayyip Erdoğan, bir Fıkralardaki Temel yapar? Yapmaz ama neden ben bunları duyuyorum...Lazım ya ondan... Sanırsınız her gün güne horonla başlıyorum.

Görmüş olduğunuz gibi içimizden hiç birimizin yapmadığı şeyler yüzünden nasıl da rahatsız edici ithamlar altında bulunuyor. Neden, çünkü bizimle aynı kanı ya da aynı dini paylaşmış birileri bir b*klar yiyorlar ceremesi bize kalıyor. E sizin bu sözlükte yaptığınız bu saçmalık nedir peki?
---
Eşek s*kermiş, ben Istanbul'da kaz s*ken Türk'de duydum haberlere çıkan, Eskişehir'de kedi kesen şerefsiz Türk de biliyorum, Ankarada zamanında Mamak'da onlarca köpeğe tecavüz eden adamı da biliyorum. Hanginiz s*kti bir kazı ya da köpeği? Ya da aranızda kedi kesen var mı yok? Hepimizin köpek s*kmemesi gibi her Kürt de eşek s*kmez efendim saçmalamayın.
---
PKK'ya gelince PKK'nın arasında Türkler de var Işid'in de. Eee kimse onları saymıyor herif sırf Her Biji ya da Allahuekber dediği ve onlardan olduğu için mi? Yooo adam gayet Türkmüş zamanında hani...sizden yani içinzizden biri.

Ama Kürtleri durmadan rencide ederseniz aşağılarsanız elbet size düşman olacaklardır. PKK'yi savunmasa da sırf psikolojik olarak tatmin edecek diye, düşmanımın düşmanı dostumdur politikasıyla PKK yanlısı olacaktır. Mantıklı mı yaptığınız? Bu insanları aranızda bir değer olarak yüceltebilecekken kendi tarafınızda tertemiz bir mücadele verip kazanabilecekken ''BEN TÜRKÜM O KÜRT PiSLiK'' diye diye yandaş kaçırıyorsunuz elinizden haberiniz yok. Ya da var ve kabullenmek istemiyorsunuz.

O kadar acı ki sosyolojik iğrenç yaklaşımlarda bulunmak, siz de biliyorsunuz bunu. Size de yapılıyor çünkü. E daha ne kardeşim? Ayrıca dediğim gibi ''BEN TÜRKÜM O KÜRT'' diyen kardeşlerim, Türkler safkan Türk olanlar Orta Asya'dan göç etmediler mi? Eee bunlar da zaten hiç başka milletten biriyle olmadılar hep safkan Türk çıkarttılar ortaya değil mi? Haberiniz yok ama bazılarımızda Ermeni kanı da var, Rum kanı da, Kürt kanı da var Laz kanı da, Alman kanı da var
Arap kanı da.... Safkan ırk kalmadı zaten Dünya'da Türk olmak kan sahibi olmaktan öte, geleneklere ve göreneklere sahip çıkıp Türkiye ya da Türkmen bir ülke vatandaşı olmak ve bunu benimsemek demektir. Hatırlatırım Atatürk'ün milliyetçi sözünü. ''Ne mutlu Türküm diyene!''dir. ''Ne mutlu Türk olana!'' değil...olamazsınız da zaten genetik diye bir bilim var ortada üzgünüm ama bunlar gerçekler. Yani diyorum ki Kürt olup da Türk olan da var hatta Koreli olup da Türk olan da saçmalamayın hanımlar, beyler. Ayıp ayıp mantıksız ırkçı oldunuz iyice.

---
Sorunun cevabına geri dönersek; Kürt olsam ne yapardım?
Nefes alıp verir, düşünür, yaşar, yer, içer, s*çar, sosyalleşip, uyurdum, çalışırdım falan. Sizler gibi, kendim gibi. Ama eşekle bir münasebetim olmazdı. Belki intiharı düşünürdüm. Ama Kürt olduğum için değil, Kürt olmama karşı milyon tane geri kafalı ya da kafası karışmış adam var ve durmadan rencide ediliyorum diye. Gururuma yediremezdim. Çünkü sizin gururunuz var ise onların da var. ister inanın ister inanmayın... Bu bilgi de inanmayacak olan körü körüne inançlı kardeşlerim için gelsin; Dünya düzmüş oğlum yuvarlak değil.