bugün

evlilik öncesi seks niye günah sorunsalı

hap var, kondom var, cigara var, marlboro var. her şeyi bilim gibi rasyonel bir kavram ile açıklamak, bunun ışığında ilerlemek, aklı çalıştırmak ateizmin temel taşlarından olmasına rağmen türkiye'ye özgü bir şey olsa gerek dini* eleştiren ateist arkadaşlar akıl kullanma konusunda bir donukluk yaşıyorlar. türkiye'de karşısında olduğun şeyi hiç düşünmeksizin eleştirme hastalığından dolayı da bu olabilir. ben yine de o güzel beyinlerini çalıştırma konusunda yardımcı olmak istiyorum.

şimdi senin hap var, kondom var yaaaa diye ilimin temellerine ışık tuttuğun harika tezin bir akademisyen tarafından araklanıp kitaplaştırılmadan önce şunları söylersem belki birkaç ağacı kurtarabiliriz. çünkü senin tezindeki hap ve kondomun icat tarihi bu yasağın gelme tarihinden çok sonradır. ayrıca o devirde hap ve kondom olsa dahi, bu devirde var mesela, müslüman olmayanları hesaba katmadan sadece müslümanların bile hepsinin bunu kullanmadığı aşikar. kişiye özel yasak mı getirilsin ? sonra müslüman sapık oluyormuş da kendi çocuğuna bile bakıyormuş ondan böyle yasaklar uydurulmuş. sen kendine hakimsin diye dünyadaki herkes hakim mi ? bu kadar mı kafanız çalışıyor aq. o zaman hırsızlığın da cezai hükmü kaldırılsın. ben kendime güveniyorum çünkü hayatta yapmam.