bugün

bu tarz benim kürt versiyonu

sevilen program bu tarz benim'in kürt versiyonudur.

1)
ilk tarz sahibi yarışmacımız keko fatma;
görsel

yarışmacımız başına sardığı siyah beyaz çaputla geleneksel kürt tarzını temsil etmekte, allı güllü basması ve onun üzerine beline sardığı yeşil-kırmızı-sarı kuşak ile kombin yapmış, elindeki taş ile sosyal mesaj verirken, parmağındaki yüzükle de kocasının üzerine getirdiği kumaya sosyal bir gönderme de yapmayı ihmal etmemiş.

bu yarışmacımıza puanımız 10 üzerinden 8.

2)
görsel
bu yarışmacımız beyaz başörtüsü ve gri yeleğinin yanında geleneksel kürt kaşları ile kombin yapmış. biraz daha renk kullanabilir, proporsiyonunu ayarlayabilirdi.

puanımız 10 üzerinden 5.

3)
görsel
işte harkulade bir kürt kadını.
kendisine "nereye gidiyorsun" diye sorduk, "önderlik için gösteri yapmaya" diye yanıtladı.
renk uyumu müthiş, kaşlar 10 numero, zafer işareti ve kadife kombini ile puanımız 10 üzerinden 9.

4)
görsel
bu yarışmacımız kürt sabayat.
kaşlarının kürtlüğü yüzüne vurmuş, mor renkli kürt fuları ve biji pkk işareti ile kombin yapmış, ama bu kadar güçlü aday arasında işi zor gibi.

puanımız 10 üzerinden 6.

5)
sıradaki yarışmacımız marjinal tarzıyla kürt emine.
görsel
mor renkli gömleğinin altına giydiği siyah pantolon ile sade bir tarza bürünmüş bu yarışmacımız. pantolonun arka kısmına yaptığı böcek motifleri ile kombinini tamamlamış. gerçekten çok yaratıcı ve "kürtlerin götü pistir" sosyal mesajını bir çırpıda verebilen bir çalışma.

puanımız 10 üzerinden 8.

6)
sıradaki yarışmacımız kürt tarzını başarılı bir şekilde yansıtan biri.
görsel
bakımsızlığı ile kaşlarını kombin yapmış. yüzünün tüm çirkinliğini aynaya yansıtarak tarzını ortaya koymuş. gayet başarılı.

puanımız 10 üzerinden 7,5.

7)
görsel
bu yarışmacımız renkli başörtüsü ve kaşları ile ön plana çıkıyor, çenesine yaptığı kürt beni kombini gerçekten dikkat çekici.

puanımız 10 üzerinden 7.

8)
görsel
bu yarışmacımız da sarı-yeşil-kırmızı kürt renkleri ile kombin yapmış ve bu kombini çirkinliği ile harmanlayarak tarzını ortaya koymuş.

gayet başarılı, puanımız 10 üzerinden 8.

9)
bir başka renkli tarz sahibi yarışmacımız ve bayrak-biji pkk kombini ile öne çıkıyor.
görsel

puanımız 10 üzerinden 7.

10)
görsel
son yarışmacımız kızıl saçı ve militan üniforması ile yüzünün berbat görünüşünü kombin yapmış.
ama diğer tarz sahibi adaylar arasında işi zor.

puanımız 10 üzerinden 6.

not: stiletto kelimesini de cümle içinde kullanmak istedim, ama olmadı. bir dahaki sefere artık.