bugün

digitürk ün yaptığı büyük yavşaklık

türkiye'nin en büyük dijital platformu olan digitürk'Ün yapmış olduğu yavşaklıktır.

efendim olayımız şöyle başlıyor.

ben yaklaşık 5-6 senedir digitürk üyesiydim. 2010-2011 sezonunda bir kampanya dahilinde şampiyonlar pakedine üye oldum, öyle bir kampanyaydı ki bu digitürk'ün tüm kanalları+ 5 adet şampiyon olmuş takımımızın tüm lig maçları aylık sadece 35 tl idi.

sonra bir süre zarfında film paketleri kendiliğinden kapandı. sikimde de değildi zaten, eski püskü filmleri neden digitürk'te seyredeyim ki, süper bir filmse zaten sinemada seyrediyorum, başaltı bir filmse de malum ortamlardan kolayca seyredebilirdim, sikmişim film paketinizi diyerek üzerinde durmadım. zira benim için digitürk demek maç demek, süper lig demekti.

derken aradan yıllar yıllar geçti, geçenlerde digitürk faturasını ödemek için ödeme noktasına gittim, fatura 54 lira idi. delirdim amk.

bizim 35 kaymeden girdiğimiz paket geçen süre zarfında 54 tl olmuştu. hiç haberimiz yok, resmen aylardır yarrağı kaldırmışlar saplıyorlar amın evlatları...

sonra birkaç arkadaşla fikir teatisine katıldım, gördüm ki bunlar bize resmen kayıyor ipneler.

misal amcam yeni üye olmuş sınırsız internet+ digitürk şampiyonlar pakedi olarak aylık 70 tl ödüyormuş.

oysa bende süperonline sınırsız var 59 tl, bir de digitürk 54 tl ne etti? 113 tl. resmen kayıyorlar amk.

neyse, ben hemen aradım bu ipneleri, dedim "sikerim sizi de lig tv'nizi de, zaten her hafta bursasporumuzun hakkı yeniyor, iptal edin benim üyeliğimi" dedim.
bana bir fakıs numarası verdiler oraya fakıs çekmemi, daha sonra üyeliğin iptal olacağını söylediler.
ertesi gün iş yerime gittiğimde faksı çektim ve beklemeye başladım.
aradan iki hafta geçti, ne arayan var ne de soran, ne de üyelik iptali.
maçları cayır cayır seyrediyorum yani yine.
derken ben bunları aradım,
dedim ki "ananızın amları bana faks çek dediniz çektim neden üyeliğim iptal olmadı"(aynen böyle dedim evet, çünkü konuşmaların kaydedildiğini biliyordum özellikle küfür ettim)
"bize faksınız ulaşmamış bir daha çekin" dediler. tekrar faks çektim ve beklemeye koyuldum.

yine 2 hafta geçti mnskym, yine bir arayan soran yok, üyelik devam ediyor. bu arada ben yollarda digitürk reklamları görüyorum, "sınırsız internet+ lig tv sadece 59 tl" falan. "yuh" diyorum kendi kendime, "bize giren kazığa bak amk".

eve varınca tekrar aradım digitürk'ü, yine o amına koyduğum telesekreteri, yine karşında muhatap insan bulmak adına beklenen dakikalar...derken lavuğun biri çıkıyor, ben başlıyorum galiz ifadelerle durumu izah etmeye.
"kapatın şu amına koyduğum üyeliğini..."

tabi kapatmamak için göt verecekler neredeyse piçler.
bana bir teklifte bulundular.

şimdi 54 tl olan şampiyonlar pakedime %50'lik bir indirim yaptılar, bir sonraki aya faturam 27 tl gelecekmiş. tabi kabul ettim ben de hemen. neden etmeyeyim ki? dedim süperonline ne olacak? o da sizin şirketiniz değil mi?

onun için de başvuru aldılar.

şimdi ful digitürk+ful süperonline fiber internet+ ful akbil artık sadece 69 tl olacak benim.

vay amına koyayım ya, nasıl bir memleket bu böyle?

bir standart yok, topal tuttuğunu, kör bulduğunu sikiyor...

işte böyle arkadaşlar, haksızlıklara karşı mücadeleyi sakın bırakmayın, boyun eğmeyin, baş kaldırın.

--spoiler--
no pasaran amk...!
--spoiler--