bugün

klavye sesinden rahatsız olan oda arkadaşı

yurtta kalmaması gerektiğini düşündüğüm oda arkadaşıdır. bir değişik versiyonu ise mause sesinden rahatsız olan oda arkadaşıdır. bilgisayarın ekran ışığından da rahatsız olanları mevcuttur. bunların, mause sesinden rahatsız olduğu için uyuyamadığını insan gibi değil de afedersiniz hayvan gibi ifade etmeye çalışanıyla koca bir sene geçmez benden söylemesi. laptop touchpadindeki bir problemden ötürü mause kullanmak zorunda olduğumu, mause üzerine yorgan örtüp sesi minimum seviyeye almaya çalışacağımı ama bir şekilde mause kullanmak zorunda olduğumu ifade ettiğim halde olaya bencilce yaklaşıp "ben sabah erken kalkıcam, uyuyamıyorum" diye ısrar edenine, yapacak birşey olmadığını tekrar ettiğimde de dediğini yaptıramadı diye beni tehdit edenine sahibim şu aralar maalesef. taviz verdiğiniz takdirde yarın birgün kendisi uyumak için yattığında sizden bilgisayarları da kapatmanızı isteyecek olan oda arkadaşıdır aynı zamanda, benden söylemesi. yurt gibi ortamlarda zeki insanlar diğerlerine saygılı olup aynı zamanda kendilerini de kısıtlamadan yaşayabilirler fakat bu işler tek taraflı olmaz, onu da belirtelim. rahatsız oluyorsa ayrı eve çıkmak gibi bir alternatifi var veya çok daha ucuz bir alternatif var: kulak tıkacı kullanmak. o odalarda hiç kimse diğerleri uyuyacak diye yatıp uyumak zorunda değil. karşınızdaki insan size kendi kusurlarını kabul ettirmeye çalışıyor ve aynı zamanda size tahammül göstermiyorsa o işte bir haksızlık vardır. sonuç olarak tuşlu telefon kullanıyor olsaydınız o uyuyacak diye telefonunuzu mu kapatacaktınız? bazı şeylere de tahammül edilmeli, yurt ne ki, hayatta neler var...