bugün

kampanya

genelde kampanyası yapılan ürünün yanında aldırlmak istenen başka ürünün fiyatın müşteriye geçirme yollarında biridir.

-Nebahat peçete 10 lira diyor ama
+Olsun Hikmet ütü suyunu 50 kuruşa alıyoruz fena mı?
- su mu ??!

gibi...

bir diğer sebebi ise modern stok takip sistemleri ile elde kalacağı tahmin edilen ya da son tüketim tarihine kadar (STT) stoklardan çıkmayacağı modellenen ürünler için yapılmaktadır. Bu ürünler için hemen sulanmayın zira genelde o firmanın indirim kartlarını bir alın öncede ondan sonra sıraya girersiniz. Konserve barbunya pilaki normalde 5 lira migrosta 1.50 lira olmuş koşun dedim ahaliye ulan bir baktım konserve ama STT ne 1 yıl var... amaan dedim alayım 1 yılda yemezmiyiz demiştim 10 tane aldım. Geçen gün hanım kiler dolabını karıştırırken se mi almıştın bu konserveleri bak süresi geçmiş atıyorum deyince uyandım tabikisi konserveler vardı di mi ya? 8 inide çöpe attı, kızdım tabi ama kendime bir de kediye ulan dedim bu da konserve senin yediğinde konserve açtığım zaman neden yemedin ki dedim... Aaa yeni damping broşürü gelmiş... 500 gr. ton balığı sadece 4 lira... bi bakiim neymiş...