bugün

rte ye oy verenlere hakkımı helal etmiyorum

Hakkın olmadığı halde helal etmiyorum diyen insan.
(bkz: Kul hakkı nedir)
edit: bazı sinapsisleri kıymetli olan ve kullanmayan arkadaşlar için açıklama.
şimdi bir grup halinde ilerliyoruz, karnımız acıktı, aramızdan birisini seçip bıçak vereceğiz ki bize gıda getirsin, sonra birisini seçiyoruz ve gönderiyoruz. normalde bu adamın gidip doğanın verdiklerini kullanarak bize gıda getirmesini beklememiz bu adamın yapacağı işi. peki bu adam aynı bıçak ile gidip adam öldürse, birilerini soysa , gasp etse , bizim mal varlığımızı satsa , bizi dikte etse, sonra andavalın birisi çıkıp dese ki bu adamı siz seçtiniz size hakkımı helal etmiyorum dese, bu andaval bizim üzerimizde hak iddia edebilir mi?
görsel
bu konulara neden dikkat ediyorum. kamu kurumlarında çalışanlara sürekli gelip küçük işi olmayınca helal etmiyorum diyen insanlar var. neyin kul hakkı olup neyin olmadığına özen gösterirsek boğazımızdan geçen bize yararlı olur. şimdi anladın mı küçük tavşancık. hadi selametle.
Not: yazar burada rte tarafından değil , yaşamaya çalıştığımız dini doğru anlamak açısından açıklama yapmıştır.
Edit 2; ne kadar araştırma yoksunuyuz yahu. Helal etmiyorum demek kolay değil mi? Hakkının olup olmadığını araştırmak zor.