bugün

yıllar sonra bile gülünecek şeyler

arkadasimdan caldigim ve kendisi yazar olmadigindan buraya yazmakta bir beis gormedigim hikaye:

efendim bilen bilir,magic mashroom yiyenin halisunasyon olarak genellikle cuce gordugu yonunde bir sehir efsanesi vardir. hatta bu soylenti sayesinde kosullanip cuce gorenler de olabilir,bilinmez. neyse.

hollanda'da universite ogrencisi bir bey magic mashroom alip bir otel odasina yerlesiyor ve keki yiyor.

bir sure sonra butun arkadaslarini ariyor, 'kosun,odayi cuceler basti!' diye. arkadaslari geliyor, oda tabii ki bombos. kek olayi ortaya cikinca da bunun halisunasyon oldugunu kahramanimiza anlatmaya calisiyorlar fakat beyimiz israrci. 'bir suru cuce vardi ama sonra gittiler. size kanitlamak icin bir tanesini banyoya kilitledim.' diyor. hep beraber banyonun kapisini aciyorlar ve klozete oturmus bir cuceyle karsilasiyorlar.

cucecagizlar nerden bilsin animasyon grubu kapsaminda geldikleri otelde kapiyi calip iceri daldiklari odada kahramanimizin magic mashroom yedigini? ekmeginin pesindeki cucemiz nerden bilsin adamin onu neden koltukaltina sikistirip banyoya kilitledigini? aglayan cuceyi mevzuyu anlatarak ve ozur dileyerek ikna etmisler fakat bu hikayedeki tebrik ne kacabilen sansli cucelere, ne arkadaslarinin bir telefonuyla yardima kosan kocyigitlere, ne o korku dolu anlar sonrasinda dava acmamayi kabul eden cuceye gidiyor. benim tebrigim kekin etkisinde halisunasyon cucelerle gercek cucelerin arasinda gercek olani yakalayip kafakola alabilen kahramanimiza gidiyor. asdfshsjskdksk