bugün

13 mayıs 2014 soma maden ocağı kazası

dün akşamdı, göz ucuyla haberlere bakmıştım. kazanın haberi vardı ve hayatını kaybeden sayısı 15 kişi yazıyordu. içim burkulmuştu, çok üzülmüştüm. uyudum, sabahın 6 sında işime gitmek için uyandığımda her sabah olduğu gibi yalandan 5 dakikalığına televizyonu açtım. gördüğüm manzara 201 ölü idi. şok olmuştum. 201 kişi, bu kişiler bizim insanımız bizim anne babalarımız gibi anne babaları olan insanlar, eşleri çocukları olan insanlar ve en önemlisi belki de umutları olan insanlar. dondum kaldım, evden çıkmak istemedim. işi gücü boşvermek geldi içimden. hayatın ne kadar değersiz olduğunu düşündüm. aklıma hemen şu sosyal medyada meşhur olan milletvekilleri uyurken ve madenciler çalışırken ki çekilen fotoğraf geldi. lanet ettim herşeye ve bu ülkedeki düzene. gün boyunca içimden soma ya gitmek ve o ailelerle birlikte beklemek de geçti ağlamak da...
kimse unutmasın ve herkes farkında olsun; bu insanlar bu ülkede saygı gören ve güçlü olan birçok kişiden daha şereflilerdi ve üzerine düşenleri yapmayanlar yüzünden şerefleri ile kurban oldular.
allah kalanlara sabır versin ölenlere rahmet eylesin inşallah.