bugün

tika

türk iş birliği ve kalkınma ajansı olan, içerisinde olduğum ve t.c. başbakanlığa bağlı kurum.

Bazı kişiler boş iş, çok para harcıyor, cemaat örgütü vs vs gibi şeyler yazmış.

Siz biliyor musunuz ? Filistin de hastahane ye giden bir köprüyü israil yıktı. Yeniden yapılma değeri 1 milyon usd., filistin liler bunu yapamazdı bizlerden yardım istediler. Konuşmayı aynen aktarıyorum.

-: filistin görevlisi
+: türk görevlisi

- Hastahane ye giden köprümüzü yıktılar insanları artık tedavi edemiyoruz.
+ Yeniden yapalım.
- Çok pahalı, değeri ortalama 1 milyon usd, yaparsak tekrar yıkarlar.. o yüzden yapmayın daha iyi.
+ olmaz öyle şey, o köprü yapılacak. bir kere yapalım biz.
- ya yıkılırsa ?
+ Bir daha yaparız, bir kere daha yıksınlar bir daha yaparız. On kere yıksınlar, Onbirinci kez yaparız. Türkiye her zaman yardıma muhtaç insanlara yardım eden, dünya insanlarına yardım eden bir ülke konumunda kalacak.
- Allah sizlerden razı olsun, sizin sayesinde insanımız daha iyi olacak, türkiye nin bu yaptıklarını hiç bir zaman unutmayacağız.

ve akabinde köprü yapılır.

Tika ekibini Sudan da, yemen de, kahire de, abuja da, akra da, cezayir de, dakar da, harare de, gine de, uganda da, kenya da, nijer de, çad da, fas da ve tunus da nasıl karşılıyorlar biliyor musunuz ?

Somali Karşılama Töreni

görsel

Nijerya'lı müslüman kardeşlerimiz

görsel

Büyükelçilik konutunun Sağır ve Dilsiz Nijer'li bekçisinin oğlu konserve kutularından yapmış.

görsel

Afrika Örsü'de Türk mesleki ve teknik okulu açılışı

görsel

Pakistan karşılama töreni.

görsel

Yeni Zelanda

görsel

daha fazlası için;

(bkz: dünyanın 4 bir tarafından harika fotoğraflar)