bugün

erkeklerin kadınlardan daha zeki olması

tartışmaya açık bir konudur.-her zaman için-

yahu tamam en zeki erkekler, en mükemmel erkekler, kadınlar saçma sapan varlıklar.. fekat böyle olmadığını herkes biliyor sanırım. o "mucit"lerin zamanında kadına bir nevi araç gibi bakılmış, iyi bir eş olmak, güzel olmak, çocuk doğurmak, çocuk bakmak görevleri yüklenmiştir.-şu anda da çoğu yerde görüldüğü gibi.- aldıkları eğitim ise sadece cemiyetlerede lazım olur ya da işte eğitimli desinler diyedir. koca adaylarını etkileyebilmek içindir. en fazla öğretmen olunmalıdır. kadın dediğin evinde oturmalıdır.--eskilerden bahsediyorum.-

zamanımıza dönersek gayet de çatır çatır bilim yapan kadınlar mevcuttur. şimdiler de pek de "icat" çağında olmadığımızdan olsa gerek, kimse yeni bir şeyler icat etmemektedir. ancak var olan teknolojiler geliştirilmektedir. burda da kadın erkek diye bir durum söz konusu değildir, iki cins de çalışmaktadır.--ki ülkemiz için hangi bilimden bahsediyor, ne gibi bir bilim insanlığı bekliyorsanız? çok az insan var biliyoruz ki..-

gel gelelim kadının "yapmadıklarından" yakınanlar kadına hala meta gibi yaklaşmaya devam edenlerdir çoğu zaman..

---bonus olarak bu başlı için "oltamı attım bekliyorum" motto olarak kullanılabilir.--

gerçekten zeki olan insan bunu belirtmeye, duyurmaya ihtiyaç duymaz. başkaları zaten durumun farkındadır. ayrıca zeka çok boyutludur, göreceli bir kavramdır. yani integral alamayan bir insan üç boyutlu cisimler konusunda çok büyük bir zekaya sahip olabilir vs..

peki bunu tartışmaya açan kimlerdir? bir erkek. evet.