bugün

2003 te asgari gelirin 287 lira olması

yahu ne salaksınız anlamıyorum ki!! ben dükkan sahibiyim. hatta dükkanlar sahibiyim. bankalarda ki gişecileri değil müdürleri tanırım. bir beyinsiz çıkmış, banka kredi veriyorsa bu hangi refah düzeyine işaret eder gibi bir yorum yapmış. ulan salak tekrar yineliyorum. banka ödenmeme riski varsa hayatta kredi vermez. şayet verirse, devletin mevduat güvencesi bir müddet onu sırtında taşır. ancak neticesi batıştır. bankaların kredi vermesi gelir refahının olduğunu işaret eder. akıla mantığa sığan yorumlar yapın. ben yılda 2 milyon tl kredi kullanan biriyim. akp öncesinde ki bankalar tavrını ve sonrasında ki tavrı da çok iyi bilirim. ayrıca akp iktidar olmadan önce yıllık kredi faiz oranlarını bilen var mı??? otomatikpilot nickli salak yaz bakalım kaçtı? yıllık % 90 küsür, heleki kredi kartlarında yıllık oran bankasına göre değişmekle beraber cıtıbank % 325 di. yani 10 bin borçlanırsan ve ödeyemezsen seneye senden 42,5 milyar isterlerdi. şimdi kaç 10 bin borçlan bir sene sonra 11.200 olarak öde.. durum bu! ben bunları yaşamış biri olarak anlatıyorum. bizzati tecrübe diyorum bak iyi dinle çektim bu kredileri ödedim ben bu faizleri! şimdi nasıl ben bu adamlara teşekkür etmeyeyim ki??o para sabancıların,koçların, şahenklerin cebine gireceğine benim cebime giriyor.