bugün

üniversite okuyup ingilizce bilmeyen tipler

bunlar üniversitede birinci sınıfların tripleridir genelde. dershanesinde, okulunda 'bu kazanır' diye dikkat çeken tip birden üniversiteye gelmiş ve kendini aynı puanları almış insanların arasında bulmuştur. e tabi haliyle bi şekilde dikkat çekmeye ben sizden üstünüm demeye ihtiyacı vardır çünkü insan psikolojisi farklı olmayı ister hep. ( egolar var napıcaksın ) sonunda başlar yok o onu bilmiyor, yok bu bunu bilmiyor vs. kardeşim adam belki almanca, belki fransızca anadolu lisesinden/kolejinden mezun. ağzını açıp çatır çatır fransızca konuşursa ne halt edeceksin. ya sana yuh üniversiteye gelmiş ama fransızca bilmiyor derse egoların nerene kaçacak. ufaklıklar öğrensin diye söylüyorum üniversiteler bilim/meslek edinme yeridir dil kursu değil. arkadaşımız belki senden farklı koşullarda yetişti düz liseden çıktı geldi. belki ailesinin o çocuğu kazandığı anadolu lisesine gönderecek parası yoktu! ya da adam kendini sınavda gerekli derlerine adadı dil meselesini de üniversitede halledecek. arkadaşlar hemen sazanlamayın son sınıfta adam alır sertifikasını apışır kalırsınız. abla, abi olunca insanları aşağılamaya çalıştığınız için pişman olursunuz. adam yapar 3.80 ortalama sen 7 yılda mezun olur apışır kalırsın. o zaman nasıl üstünlük taslamaya çalışacaksın çok merak ediyorum. kaldı ki zaten o adamların çoğu aslında çatır çatır ingilizce biliyor sadece senin gibi sazan değiller!