bugün

bir silgi bir kalem

hayata gecirilmis en guzel projelerden bir tanesi. benim de soyle bir istegim var:

http://www.birsilgibirkalem.org/istekler/detay/2998

aciklamada da goreceginiz gibi goreve yeni baslamis bilisim teknolojileri ogretmeniyim. ikili ogretim olan batman'in merkez köy okulunda gorev yapiyorum. bilisim teknolojileri ve yazilim dersi zorunlugu oldugundan bu sene goreve baslama sansi bulabildim.
ilk olarak size okul ve ogrenci profili hakkinda bilgi vereyim. okul basta da belirttigim gibi koyu kaldirmayacak sekilde kalabalik ek bina ve ogretmen acigi var. bu yuzden siniflarimiz 48 ile 65 kisi arasinda degisiyor. hatta o kadar cok ogrenci var ki kutuphaneden, bt sinifina * hatta ogretmen odasina kadar tum odalar kaldirilarak sinif yapilmak zorunda kalinmis.
5. ve 6. siniflara zorunlu olan dersimi bu yuzden islemek hic kolay olmuyor. zira cocuklarin bilgisayar hakkinda hicbir bilgisi yok. 8. sinif ogrencilerinden bilgisayari ilk defa gorenler cok fazla. bir zamanlar omer dincer herkes bilgisayar biliyor ne gerek var ki demisti. keske bati sehirlerinden biraz uzaklasabilseymis. neyse.
derslerimi kendi laptopimla islemeye calisiyorum ama takdir edersiniz ki 50 60 kisilk siniflar da bu da mumkun degil. o yuzden bir projeksiyon cihazina ihtiyacimiz var. elinizden geldigince gonlunuzden koptugunuzca yardimlara acigiz.

madem bu kadar dusunuyorsun ogrencilerini de sen niye 850 tl verip almiyosun derseniz her sinifa karartma perdesi ve projeksiyon perdesi ben almayi planliyorum. merkezde bulunan bir abi de perdeleri aldigi fiyattan verip kesim dikim isciligini de almicak.

ozetle bu yardim gerceklesirse 12 ortaokul sinifi yaklasik 700 ogrenci bilisim derslerinde, 14 ilkokul sinifi yaklasik 800 ogrenci diger derslerde bu yardimdan faydalanmis olacak. ayrica bu yaziyi paylasarak da yardimci olabilirsiniz.
simdiden tesekkurler.