bugün

semih kaya

Gelecek vaat eden buna karşın eksiklikleri olan galatasaraylı stoper.

Semih'in artı özelliklerini belirtecek olursak, genç yaşına rağmen birebirlerde rakibiyle korkusuzca mücadele etmesi. tek hamleli stoper olmaması, hızlı olması, çalışkan olması, rakibine sümük gibi yapışarak rahatsız etmesi. ve bence özel bir özelliği de forvetin kendisina faul yaptığını hakeme iyi göstermesi. Bunlar Semih Kaya kardeşimizi bu kulüpte tutan nedenler. bir de galatasaray'ın evladı tabii. işin o kısmı da mühim.

ancak ben semihte temel eksiklikler olduğunu düşünüyorum. bir kere stoper sakatlanmaz. sakatlanır ama bu şekilde sakatlanmaz. fizik olarak daha dik,diri ve sert olabilir. Kendiminde beğenmediği Gökhan Zan aslında bu ligin en dengeli stoperlerindendir avrupalı yorumcular da genelde bu yüzden Gökhan Zanı beğenirler. Semihte fiziksel eksiklik var. Bir başka noksan noktası da bana göre pozisyon bilgisindeki eksiklik. Bu geliştirilebilir bir olay. Umarım Mancini ile aşar. Son olarakta kendi kalesine attığı goller yada atmak üzere yolladığı ters toplar. Ne olacak canım hatadır demeyin bu bile stoperin teknik kabiliyetsizliğine delalettir. O sebeple teknik özellikleri zayıf. Chedjou'dan bakarak bunu da geliştirir.

Buralara neden bunları yazdım ama güncele gelirsek Akhisar maçında oynayamayacaktır. Umarım çabuk iyileşir.