bugün

ilkokulun çalışkan öğrencileri şimdi nerede

"Beyin bedava, bedava ya neden hammallık yapayım "
fikrini kendine huy edinmiş ve durmadan aynı başarı grafiğinde gitmiş ve şu an hayal edemediğin yada ettiğin yok ama ben oraya gidemem dediğin yerdedir kendisi.
Hemen atarlanma yiğidim merak ettin sordun cevapladık.

ama şunu unutmamak lazım insan her yerde insandır makam mevki şan şöhret ancak kendini bilmez dallamalar için var.

Ve aç kalmadıktan sonra her mutluluk yaşamdır.

halen ilkokul arkadaşlarımla konuşurum bağları hiç koparmadım. Tek farkımız ben amele olmak istedim onlar daha rahat olmak için gezdiler tozdular.şimdi düşünüyorum da bende az gezmedim tozmadım az sokak arası oyunlar oynamadım tek farkımız ben öğretmenimin verdiği ödevleri yapardım eksiksiz.korkma hemen belli bir süre sonra çok çok az çalışıyorsun yetiyor. hatırlıyorum ödevlerimi en fazla bir saatte bitirirdim çok pratikleşmiştim.Şimdi diyeceksin ki iyi halt ettiler sanki.
ama şu var Hepsi iş güç sahibi ve iyi kötü aile kurmuş ve mutlular. Peki ben?
halen okumaktayım ve okumaya devam edeceğim. zoru seviyorum palavralarına inanmayın sakın bu yolu seçmemin nedeni belliydi ve bu yolda olan insanların çoğunun ki de.
garantici olmaları ve yaşamdan korkmalarıdır.

halbuki nede kolaymış bir simidi yerken demli çayı yudumlamak.

bir araban olmasın, lüks bir evin olmasın, bazen aç kal(bu dünyayı yemek üzerine kuranlar var)
çocuklarında senin küçüklüğündeki gibi zorluklarla okula gitsin gelsin. hayatı yaşayarak öğrensin.hatta hergün beslenme çantasında ekmek arası yumurta götürsün. sonra yumurta alerjisi olsun ve üniversite dönemine kadar yumurta yiyemesin.
bir ayakkabı aldığında değerini bilsin yırtıldığında dahi ben bununla idare ederim diyebilsin gidip diktirsin.ama hayata karşı dimdik olsun. gözlerinden yaşam fışkırsın.
paylaşsın arkadaşları ile her şeyi toplumun bir bireyi olduğunu koparılamaz bir parçası olduğunu iliklerinde hissetsin.
Mücadeleci olsun.
Yılmasın.
Gerekirse kendi harçlığını çıkarmasının yollarını bulsun.
babasının ne demek olduğunu bilsin evin en sağlam direği. Her zorlukta babam sen babaların bir tanesisin diyebilsin. Babasının onlar için neler yaptığını görebilsin. babasıyla annesine bakınca gerçek mutluluğun ne olduğunu gözlerinde okuyabilsin. Onlarla gurur duysun.
Ve onlar gibi huzurlu, mutlu bir yaşamın hayallerini kursun.
ve hiç bir durumda yılmayacağını hayatı sol yanıyla yaşayacağını her atımının ne kadar değerli olduğunu bilerek.

gel gelelim tekrar günümüze.

hayatım şu an gayet rahat ve birazda lüks galiba.

çok az bir süre kaldı göz açıp kapayıncaya kadar.

hani o olmasasa olur dediğim şeyler şık bir araba lüks ev vebenzeri şeyler hepsi olmaya başladı bile. hayattan tüm öğrendiklerimle birlikte.
gerisini sen düşün yiğidim.

ne kadar yakalayabildin hayatı?

gözlerini biraz kapat da düşün.