bugün

sansür

Bir turlu kimyasini anlamadigim, egemenlerin tamamen menfaatleri etrafinda basvurdugu sacma bir sey.

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum... son zamanlarda mesela eski turk filmlerindeki falan en hafif argo bile sansurlenir oldu.

Sigara gibi gayet basit ve alelade bir sey mozaikleniyor.

Neden? Bir nevi siyasetin getirisi, abarti da olsa sag goruse uygun bir yaptırım.

Peki, tamam...

E sen simdi bu kadar hafif seyleri konu yapiyorsun ama canli yayinda sakalli biyikli cirilciplak adamlarin birbirlerinin gotunu ellemesi gelenek diye seni hic rahatsiz etmiyor...

Sorunca coluk cocuk sigarayi gormesin, kufur duymasin, cinselligi gormesin, oykunuyor oluyor...

E peki simdi bu cocuklar yagli gurescileri taklit etmeye calisirlarsa ne olacak?

Yarin obur gun ben cocugumun ustune cikip pantolonuna kolunu sokan bi cocuk gorursem once gider rtuk'u sikerim o zaman, acik soyleyeyim.

Cunku hic luzumu yokken kendi dusuncesine uymayan seyleri sansurleyen yonetim, gercekten luzumu varken kendi gelenegine uyan seyi sansurlemiyorsa ve bundan toplum muzdarip oluyorsa burda bir hata var demektir.

Kisacasi sansur hemen her toplumda egemenleri sikintiya sokacak her seyin sadece goruntude de olsa yokedilmesidir.