bugün

sözlük yazarlarının itirafları

hayatımda daha yazdıklarımı sansürlemeyen hiç bir internet sitesi görmedim.*
Facebook, ekşi sözlük, uludağ sözlük, 4chan, hocam, sosyomat, trchan, donanımhaber, inci sözlük vs...
Hepsinde illa ki en az bir tane bile olsa yazdıklarım ya silindi, ya ban yedim, ya uçuruldum özetle sansürlendim.
Sebepler arasında çoğunluk, yönetimin, yetkinin kendini bir skim sanan insanlara verilmesiydi. internetle geç tanışmış, vasıfsız, ve interneti gereğinden fazla ciddiye alan yönetici / moderatörlerden çektiğimden gına geldi artık.
Hani yönetime sallamam da "onlar beni sansürledi hepsi göt" den ziyade moderatörlük yaptığım sitelerden dolayı tanıdığım, tanıştığım moderatörlerden yaptığım çıkarıma dayalı.

Sorsan bu karaktersizlere, sansüre karşıdırlar, özgürlükçüdür çoğu, yalaka basın der. Ama kendi yaptığında hep bir bahanesi vardır. "troll o" der, "bunun yeri burası değil" der, "faşist" der, "komünüst" der, "elitist" der, der oğlu der.
*Arkadaşım, formata uygun mu, değil mi? Yasal açıdan suç teşkil ediyor mu, etmiyor mu? Adminin log'da gözüne takılsa, "bunu neden böyle yaptın?" dese adam gibi verecek bir cevabın var mı yok mu? O zaman sana ne amk?

Diyeceklerim, itiraflarım bu kadar sözlük.

not: evet 4chan'dan bile banlanmıştım lan, nasıl bir pisliksem*.