bugün

sagopa kajmer

Dun aksam haberlerde gordukten sonra yillar once zorla konserine suruklendigim ve sonrasinda gelisen komedi geldi de aklima...

2006 yiliydi saniyorum. o aralar herkes de bi sagopa aski ki sormayin. Zipir bir arkadasim vardi, duymus sagopa hollanda'nin woerden kentinde konser vermeye gelecek. bir seviniyor ki sanirsin dunya stari konsere geliyor. ben de ne sagopa taniyorum, ne sarkilarini duymuslugum var ne de rap muzik tarzim. yuzden gorsem tv de tanimam o derece. allem etti kallem etti ikna etti beni. lan diyorum saat ogle 3 gibi bu ne bicim konser. neyse konser mekanina girdik ama ne mekan. ucuncu sinif bir mekan. ortam boyle basık, kucuk bir de butun ipini koparan ergenler toplasmislar ortama. iceri girdim ama simdiden pismanim geldigime. 10 dakika kaldim kalmadim arkadasa ben cikiyorum, yan taraftaki bowling salonunun kafesine gelirsin ben orda olurum dedim. o da ustelemedi. ben cikisa yonelirken cigliklar bagirislar sagopa cikiyor sahneye. valla bu ne bicim sagopaymis diye bakmadan mekandan attim kendimi disari. kafede oturuyorum,hava guzel gunesli kafa rahat. telefonumla ugrasirken kafayi bir kaldirdim adamin biri dikiliyor masanin diger ucunda. bogazina havlu atmis. herhalde diyorum bowling oynarken terledi. tabi jeton dusmus degil.

sagopa: selam
ben: euhh selam
sagopa: hava da guzelmis, hep guzel midir bu mevsimde hava hollanda da?
ben: ya aslinda hep yagmurludur bugun de nadir yagmur yagmayan gunlerden biri. siz yenisiniz galiba buralarda?
sagopa: evet sadece birkac gunlugune burdayim, turkiye'ye donecegim tekrar. ee yan taraftaki konserde degilsiniz?
ben: yok zaten konserden kactim da geldim buraya oturdum. mekan mekan degil ki icerde durulmuyor. ucuz bir yer. arkadasin hatirina geldim, yoksa hic isim olmaz. sagopa kimdir nedir bilmem.
sagopa: haaaa tanimiyorsunuz yani (garip bir bakis atarak)
ben: yaptigi sarkilari bile bilmem, rap bana gore degil. e siz de mi konserden kactiniz?
sagopa: eh biraz oyle sayilir
ben: dinlenilecek gibi degil zaten
sagopa: e sizin memleket neresi? (tipik gurbetci sorusu, olmazsa olmaz)
ben: samsunluyum ben dogma buyume, samsun merkez. bir suredir burda yasiyoruz ailecek
sagopa: oo samsun ha. ben de samsun merkez.
icimden (adamla az sonra akraba cikicaz)
ben: iyi tesaduf gercekten. bari memlekete selam soyleyin dondugunuzde.
sagopa: soylerim. insan bu gevur yerde memleketten konusacak birilerini ariyor gercekten. isminiz neydi bu arada?
ben: mystic
sagopa:mystic kardesim ben de yunus. samimiyetin icin ve bu konusma icin tesekkur ederim.

derken arkadan bir gurultu kiyamettir koptu. geri dondum ki millet mekandan kosa kosa kafenin tarafina dogru geliyor. n'oluyo lan demeden hemen yan tarafimizda siyah bir araba durdu. sagopa arabaya yoneldi, eyvallah deyip el salladi. ben de jeton o zaman dustu. kalabalik yanasmadan tozu dumana katip gitti.

arkadas nefes nefese yanima geldi.

arkadas: sagopa burda miydi?
ben: hii evet
arkadas: ne konustunuz lan!
ben cok sogukkanli bir sekilde..havadan sudan memleketten o da samsun'luymus
arkadas:ne yani bir resim bile cektirmedin mi?
ben: yoo..hem zaten sagopa oldugunu bilmiyordum. hem ne sagopa'si adamin ismi yunusmus.
arkadas: lan adam bari benim icin imza felan alirdi allah'in cezasi.
ben: bilmiyordum diyorum ya tanimadim ki. aman bosver hadi geri donelim.

arkadas gelis yolunda da basimin etini yedi. baska bir konser icinde benimle gel demedi.

bu da boyle gereksiz bir animdir.