bugün

basına inanmak

"basında yazanlara inanmayın ben çocukken bıraktım. aslında çocuk da değildim sanırım beni daha büyüklerin olduğu eyüp çocuk yuvasına (6-12) yaş grubuna gönderdikleri (sürdükleri) zamanlar. bir gün tansu çiller ziyaret edecekti bizi ve hemen 1 kaç gün öncesinde toplu halde iyi bir dayak yediğimizden ( zaman bulan çamaşırhaneden ayağına ne kadar çorap varsa geçirirdi o derece yani) yurt görevlileri bizi bir kenara çekip ne olursa olsun bu yurtta kimsenin dayak yediği söylenmeyecek bir de onların gitmesi var önce herkes sizi sever vaad verir ama sonra giderler dedi. herkes korktu bir şey söylemeyecektik tansu çillere bile. ancak içimizden en çok sopa yiyen çocuklardan adı mertti sanıırm ne olursa olsun başbakan söyleyeceğim dedi. ve daha kötüsü bunu bize söylerken yurt görevlilerinden biri duydu ve baya bir duvardan duvara vurdu. hatırladığım mert salya sümük ağlarken basın mensupları kendisine ne oldu neden ağlıyorsun dediklerinde mert her şeyi anlattı ancak basın merte böyle söyleme "bu hafta annem beni ziyarete gelemedi o yüzden ağlıyorum de" dedi ve eski 5000 liralardan harçlık verdi ve mert de onların dediği gibi kameralara söyledi. arşiv araştıran belki bulur. ha o günden sonra basındaki her habere acaba diye baktım. "