bugün

didier drogba

her galatasaraylının değil, dünyadaki her futbol takımı taraftarının takımında görmek istediği bir futbolcudur.

yaptıkları, yeteneği, kariyeri tartışılmaz. bir galatasaraylı olarak transferinin sezon başında gerçekleşmesini daha çok isterdim. transferi nedeniyle ayakları yerden kesilmeyen tek galatasaray taraftarı ben miyim bilmiyorum, ama kendisi yerine çok sağlam bir stoper veya sol bek alınmasını tercih ederdim açıkçası. şimdi bana '' olm, drogba lan bu!! '' diye çemkirecek arkadaşlara da hak veriyorum. adamın ismi yeter, sonuna kadar katılıyorum. belki de transferi, prestij açısından, forma satışı açısından süper bir hamledir. ama kadroda an itibari ile şampiyonlar liginde gol krallığı için cristiano ronaldo ile kapışan bir burak yılmaz, görev verildiği her maç neredeyse gol atabilen bir umut bulut, rakip defansı maç boyunca yoran ve yıpratan bir elmander varken, sanki çok ihtiyaç duyulan bir topçu değildir drogba.

ben olaya sadece takım içi ihtiyaçlar doğrultusunda yaklaştım. işin maliyet kısmına girecek olursak eğer, drogba maliyetinin karşılığını sonuna kadar verecektir. forma satışları, loca satışları, reklamlar, sponsorluklar v.s.. bu açıdan bakarsak eğer, galatasaray yönetiminin bir başarısıdır. ama futbol takımı içinde nasıl bir etkisi olacağını zamanla göreceğiz.

ne olursa olsun, insanı heyecanlandırıyor ama drogba.