bugün

spor salonu

her insanın hayatında bir kere de olsa gitmesi gereken yerlerdir. oldukça fazla spor salonu değiştirdim ve her birinde farklı tip insanlar gözlemledim. son gittiğim oldukça nezihti mesela. genelde kadın erkek karışıktı ama hiç öyle kırocanlar ve sarkan takım yoktu. genci yaşlısı kadını erkeği ve ergenleriyle tam bir uyum içinde olan bir spor salonuydu hatta bizimle aynı saatlerde gelen kapalı bir hanım bile mevcuttu. düzgün bir şekilde koşu bandına çıkar sonra bisikletine biner salondan ayrılırdı. hatta bir kere yanımdaki koşu bandında o vardı ben koşu bandının mp3 çaları nasıl çalışıyor diye kurcalarken dengemi kaybedip düşecek gibi oldum koşu bandında sonra da beni tuttu allah razı olsun, tekrar dengemi sağlayıp kalktım. zor olan kısım bana göre ne ağırlıklar ne de spor aletleridir. en zor kısım kesinlikle koşu bandıdır. yavaş yavaş hızı arttırıp ilerlerken sorun yok da koşu bandını durdurduğun zaman hâlâ yerinde koşuyormuşsun gibi gelip başın dönüyor ya işte o an bitiriyor beni. ama uzmanlar uyarıyor koşu bandından ziyade yürüyerek parklarda koşun diye, dengeyi sağlaması açısından koşu bantları yetersizmiş. yürürken yanından ağaçların,insanların,vs geçtiğini görmeliymişsin, sabit bir yerde koşmak çok da yararlı değilmiş denge sağlaması bakımından.