bugün

bursaspor

taraftarınca profesyonelce desteklenen, ama amatörce yönetilen türk takımı.

bugüne kadar sustum, inanın ben bu twente'ye eleneceğimizi biliyordum. en dandik kurayı çektik, bu twente spartak moskova'DAN DA, videoton'dan da, galatasaray'In machester hariç diğer rakiplerinden de daha güçlü bir takım.

neyse geçelim.

dedim ya biliyordum eleneceğimizi, ama nerede sıçacağımızı kestiremiyordum.
en sağlam yerimizde, defansımızda sıçtık...

eee, perşembenin gelişi çarşambadan belliydi.
stepanov'u sattık 3 30 paraya, ömer erdoğan'ın eline kaldık. samsun'lu kemal'i, ordu'lu yalçın'ı alın dedik, gidin kolo toure'yi ne yapın edin alın dedik, 3'ün 1'ini bile alamadık.

orta sahaya bir ivan ergiç istedik, fernandes ile ilgilendik, deniz yılmaz'ı getirdik ama forsell'i aldık iyi mi?

şampiyon olduğumuz sene digitürkten ve reklam gelirlerinden 40 trilyon geldi, bir 10 trilyon da maç hasılatı ve sair gelirlerden girdi kaydedildi, ertesi sene ligi 3. bitirdik, en az 20 trilyon daha geldi, geçtiğimiz sezon da yine yayın, reklam, sponsor, süper final falan derken bir o kadar daha geldi.

giren para=100 trilyon.
yapılan transfer=10 trilyon bile değil. hadi bir 10 trilyon da futbolcu alacakları olsun, bir 10 trilyon da sair giderler eder 30 trilyon. e nerede 70 trilyon amına koyayım? ha, nerede?

bir toplantıda başkan yazıcı'ya "başkan transfer yapalım" dedi bir taraftar.
başkan aynen şu cevabı verdi.
"yapın, sizi tutan mı var, siz transfer yapın biz oynatırız..."

zihniyete bak amına koyayım. zihniyete bak...

süper lig şampiyonu olmuş, şampiyonlar liginde oynamış bir kulüp, menejerlik skandallarına imza atmış bir dolandırıcının, yetkisiz bir menejerin peşine takılmış gidiyor.
daha geçen gün şekerspor'dan transfer edilecek bir genç yetenek için 100.000 lira avanta pisliği ortaya çıktı.

sustuk.
twente hatrına ses çıkarmadık.

koskoca bursaspor 50-100.000 lira sakal peşinde pezevenklerin peşine takılmış.

artık susmayacağız.
bu kulüp bursanındır, bursalılarındır.

sen bu takımı rizelilere, erzurumlulara, artvinlilere, ağrılılara bırakırsan işte böyle sıçar sıvarlar.

yazıklar olsun benim yeşil kentime.
yazıklar olsun tüm bursa'ya ve bursa'lılara...

amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar...