bugün

çay

seni çay içerken izlemek, seni çay doldururken, seni demlerken çayı... kimseler inanmasa da düpedüz sevap. -alper gencer.

ama bu kente gelirsen unutma beni ara, sana bir çay ve temiz yaralar ısmarlarım. -osman konuk.

çay henüz her şey bitmedi demektir. -cezmi ersöz.

ve oturdu mu bir masaya hakkını verir çay içmenin. -cahit zarifoğlu

çay içmeye gidenler vardı akşamüstü, parklara gidenler de duruma uymak kısaltıyordu günlerini artamayan eksilmeyen bir hüzünle. -turgut uyar

her gülümseyişin de tüm ülkeye çay ısmarlayayım, seninleyken bir yudum çay zenginleştirilmiş uranyum gibi enerji veriyor bana şebnem. - murat menteş

bütün gün kahvede oturdum yedek kulübesinde ve bir kardeşim saf dışı kalsın diye çay söyledim kahveden. -ibrahim tenekeci

aşkınla demlenmiş sıcak bir çay içmeliyim. küfürler saçıp etrafa, belalara bulaştırmalıyım ağrılı başımı. yokluğuna alışmamalıyım. -tarık tufan

bir çay bardağını başka başka tutan ellerin becerikliliği mi? görülmediği gibi ama var mıydı sanki görülmek isteyen var mıydı bir şeyler bekleyen yüreğimin eskittiklerinden. -edip cansever

iki çay söylemiştik orda, biri açık, keşke yalnız bunun için sevseydim seni.-cemal süreya

"dünya mı yıkılsın yoksa bir bardak çay mı içersin?" deseler, "ben çayımı içtikten sonra dünyanın canı cehenneme" derdim. -dostoyevski