bugün

ben hur

judas ben hur'un ibretlik ve bir o kadar ilgi çekici hikayesinin anlatıldığı hristiyanlık değil yahudiliğin mihenk taşı olan bir filmdir. hz. isanın çarmıha gerilmesi akabinde ben hur un peygambere yardım etmesi daha sonra köle olan judasa hz isanın yardım etmesi filmi epik bir havaya sokan başlıca etmenlerdendir. kısacası ne oldum değil ne olacam demeli temalı atasözümüzün çuk oturtulduğu eşsiz bir filmdir. sen senelerce romalılara sırtında taş taşı gemilerinde forzalık yap sonra çeşitli olaylardan sonra romalı oramiralin manevi evladı ol. ulan filmi anlatıyoz inş. kesinti yemez bu eşsiz cümlelerim. ayrıyetten ben hur un arap dostunun olması o dönemlerde gergin olan israil-arap ilişkilerine de bir çeşit gönderme olduğunu düşünüyorum. bakın bu adamlar 2000 sene evvel kankaydılar şimdi neyi paylaşamıyorsunuz mesajı verilmek istenmiş olabilir. bu filmi izleyin ve izlettirin sırf o colesiumdaki at yarışı sahnelerinin hatrına bu film unutulmamayı hakediyor. (bkz: ben hur u beğenecek 999999 kişi bulabilirim) neden bir milyon değil kardeşim promosyon değil ki bu. te allam yaaa.