bugün

dimebag darrell

ölümü şöyle anlatılan gitarist:
kaşla göz arasında Dimebag'in arkasına geçen Gale, gitaristi boynundan kavradı. Ve Baretta silahını çıkarıp üç kez ateşledi. Üç kurşun da gitaristin başına isabet etmişti. Kalabalığın arasından bir Pantera hayranının "Dostum, kafası uçtu" haykırışı duyuldu. Kısa bir tereddütten sonra dengesiz fanatiğin ateşlediği dördüncü kurşun Dimebag'in eline isabet etti. Talihsiz gitarist bilincini kaybedip yere yığıldı. ilk kurşun seslerinin duyulmasının ardından kulübün sahibi telefona koşarak polisi aradı. Bu arada sahne görevlisi Erin Halk ve güvenlik şefi Thompson da iki ayrı köşeden Gale'e doğru koşmaya başladı. Bunu fark eden Gale, Thompson'ı bir kez ayağından iki kez de karnından vurdu. Halk ise göğsüne dört, el ve ayağına birer kurşun yedi. ikisi de aldıkları ölümcül yaralarla yere yığıldı. Grubun hayranları Dimebag'e yardım edebilmek için sahneye yönelmişlerdi. Gale ise kurşun yağdırmaya devam ediyordu. Önce tur müdürü Chris Paluska, sonra teknisyen John Brooks'u vurdu. Son kurbanı ise Dimebag'e yardım etmeye çalışan hayranı 24 yaşındaki Nathan Bray'di. Polisler kulübe ulaştığında Gale, daha önce yaraladığı John Brooks'u kalkan olarak kullanmak istedi. Bu sırada havaya en az 20 kez ateş açmıştı. Çıkan panik havasından faydalanan bir polis komiseri sahnenin arkasından dolarak Gale'in önüne çıktı ve saldırganı yüzünden vurdu. *