bugün

kargo

ilk solistleri deniz'den beri takip ettiğim, hatta en zirvede olduğu yıllarda çeşitli organizasyonlar ve imza günlerinde birlikte çalıştığım kargo'nun, mirkelam'lı projesini duyduğumda "eyvah" demiş proje hayata geçtiğinde niye bu kadar olumsuz bir tepki verdiğimi daha iyi anlamıştım... ve kargo, şimdi de yeni bir solist ile yine karşımıza çıktı...
keşke selim öztürk ve burak karataş yeni solistli grubuna yeni bir isim verselermiş...

şurası bir gerçek ki; her şeyden önce bir müzik dinleyicisi olarak, grubun ismi kargo olduğunda çok daha yüksek bir beklenti ile dinliyorum her yeni çalışmalarını. ve bu nedenle de yeni bir gruba tanıyacağım bir şansı adı kargo olan bir gruba tanıyamayabiliyorum. belki kargodan bir tını, bir tarz, bir... bekliyorum işte kargoya ait birşeyler...

deniz'den sonra yeni solist koray'la yollarına devam etmeleri grubun koray'la geniş kitlelere ulaşmasından kaynaklanıyordu bence yoksa ilk büyük ve önemli çıkışlarını deniz'le yapsalardı belki koray'la da bu kadar kolay olmayabilirdi.

şimdi bana müzikten anlayan bazı sözlük yazarları evet ama bak yüksek sadakat gibi gruplar da var yoluna yeni solistle devam eden diyebilir. ama yüksek sadakat grup üyelerinden birinin ön plana çıktığı bir grup hiçbir zaman olmadı ve müzik tarzları da aynı şekilde devam etti. dinleyenlerini bir uçtan başka bir uca sürükletmedi müzikal açıdan da...

niye bazı şeylerin devrinin kapandığını, efsane olarak kalmanın da ölümsüzlük olduğunu kabul edemiyoruz ki.