türbanlı biriyle evli olmak

bizzat tecrübe ettiğim üzere hiçbir sorun yaratmayan durumdur. türbansız biriyle evli olmaktan farkı yoktur diyemeyeceğim çünkü hiç türbansız biriyle evlenmedim ve dolayısıyla farkı bilmiyorum. öyle fazla muhafazakar bir insan değilim. hatta evlenmeden önce ilgilendiğim bayan profilinin tamamı açıktı. kısmet kapalıyaymış. eşim yarın birgün çıkıp da ben açacağım başımı derse yine en ufak tepki vermem. öncelikle şunu bilin ki bırakın üçüncü şahıs olmayı, kocası bile olsanız karşınızdakinin vicdani hürriyeti kendine aittir, buna kimsenin karışmaya hakkı yoktur.(burda ilgili şahıslara bok yemek düştüğünü belirttim. evli olan benim sana giren çıkan ne aq?) sonra da şunu bilin ki her türban takan bayan ben şeriat gelsin istiyorum, senin üzerime 3 karı daha almanı istiyorum, teknolojinin hiçbir nimetinden faydalanmam, başka erkekleri öcü görürüm, cahilliğin dibine vururum demiyor. kendi eşim hakkında konuşacak olursak gayet modern bir bayan hatta kendisi bir öğretmen.
neyse buraya kadar olanları türbanlı biriyle evli olmanın kötü bir şey olacağını düşünenler için yazmıştım. bir de bunun diğer duruma göre iyi bir şey olacağını düşünenlere iki çift lafım var. ben gençlik yıllarımda ne türbanlılar gördüm ki açıkların yaptığının kat ve katını yapıyorlar. her şeyleri riya, her şeyleri sahtekarlık. yani diyeceğim o ki evlendiğin kişinin türbanlı ya da türbansız olmasında bir keramet yok. evleneceğiniz kızın kafasının üzerinde bez olup olmadığına değil, kafasının içindekilerin sizin kafanıza uyup uymadığına bakın. sonrası şans, kısmet tabi. mutlu da olursanız mutsuz da olursanız bilin ki bunun sebebi kızın başının üzerinde olan ya da olmayan şey değil, başının içinde olan ya da olmayan şeylerdir.