bugün

hulki cevizoğlu

hulki beyi severim sevmem bu önemli değil. önemli olan gazetecilik ve programcılığı açısından benim nezdimde tahlilidir. şimdik bilader piyasada çeşit çeşit açık oturum var. hepsi de aynı saatlere konuyor çok güzel(!). lakin bariz bir görüşün kanalı olan kanal 7'deki iskele sancak programındaki tartışma ortamının binde biri ceviz kabuğu'nda yok. neden? iskele sancak kanımca en sağlam tartışma programı, çünkü adamlar bir konuyu alıyor, karşı iki görüşü masalarda karşılıklı oturtuyor, tartışıldıkça biz de saftorik dimağlarımızla "aha bak bu böyleymiş bakalım ne cevap gelecek" diyerek bekliyoruz. neticede tartışma oluyor, fikirler sunuluyor.

ceviz kabuğu'na geldik, konu tek, konuk tek, anket tek. şöyle ki: konuyu almışlar, taraflardan yalnızca kanaltürk'ün görüşüne uyan taraf stüdyoda, yanlarında da elbette bir general var. anket yapmışlar anket desen o kadar tek taraflı yanıtlanacak bir anket ki, "ab türkiye'yi sevmiyor mu" gibi. yani karşıt cevabın yüzde 1'den yukarı çıkamayacağı bir anket. şimdi böyle konuştum diye beni cumhuriyet düşmanı, milli güdülerinden yoksun diye niteleyebilirler. lakin eskiden iki zıt kutbu konuk edebilen hulki beye ne olmuştur da generallerden kurtulamamaktadır.

not: bu akşamki programı izleyemedim, onunla ilgili yazmadım. son bir yıldır mütamadiyen izledim ve ona dair yazdım.