bugün

aldanma çocuksu mahsun yüzüne

2005 yazı...

bilenler bilirler o zamanlar şöyle bir oyun vardı. radyoda çıkan şarkılar sırasıyla birine biçilirdi. mesela; bundan sonra ki şarkı seni anlatsın diye. gene bir gün arkadaşlarla oturmuş bu şekilde bir oyuna koyulduk. oyunda sayılmazya hani. etraf kalabalık. sevdigim kızda orada. yarim.sevdigim.
sıra bana gelmişti. diger arkadaşlara abidik gubidik şarkılar çıkmıştı. özcan denizin aslan gibiyim aslan gibi adlı şarkısı falan. banada nah işte bu şarkı çıktı. hemde canseverden. bütün gözler ben ve sevdigime çevrildi. o gayet kendinden emin bir şekilde, hani kızlar kur yaparlarya aynı o şekilde boynunu egip olmaz öyle şey gibin hareketler yapıyordu. gergindim ama sevdigimin o hareketleri beni öyle bir teseli ediyordu ki anlatamam. o esnada sevdigimde aynı bu şarkıda ki gibi mahsun yüzlüydü.......

2008 yazı...

ben o şarkıda hangi sözler varsa tek tek yaşadım.

aldanma çocuksu mahsun yüzüne
sevdigimde aynı bu şarkıda ki gibi mahsun bir yüze sahipdi. veya ben öyle sanmışım

mutlaka terkedip gidecek birgün
terkedip gitti. hemde en savunmasız oldugum bir anda.

kanma sever gibi göründüğüne
tam 4 sene beni sevdigine kandım.

seni sevmiyorum diyecek birgün
bu sözüde söyledi. hemde nişanlandıgının haberini verirken. uzakdan iki el kurşun sıktı ve gitti.

sevmek çok güzel şey aldanmak acı
ruhunu saracak bır derin sancı
o durmayan yolcu sen garip hancı
hesabı vermeden gidecek bir gün
bu nakaratıda yıllarca taşıdım üzerimde. çünkü hesabı vermeden gitmişti.

uğruna herşeyini adayacaksın
ozamanlar öyleydi. ugruna herşeyimi vermiştim

Aşkını ömrünle bir tutacaksın
sana gelmedigim gün öldügüm gündür gülüm sözünü bile söylemiştim. kenan imirzalıoglunun acı hayat dizisinden araklamıştım bu repligi. ama samimiydim ebazından.

Ne yazık sonunda ağlayacaksın
2009 evlendi ve ben hala ozamandan beri aglıyorum.

Gururunu yere atacak bir gün
bir tek bu nakarat gerçekleşmedi zanımca. veya gerçekleşmiştir ne bileyim. bir önemide yok aslında. digerlerinin gerçekleşmeyip bunun gerçekleşmesinin. bunu niyemi yazdım? dün akşam tam uykuya dalacakken bu şarkı çalmaya başladı. hemde gene canseverden kalktım bir sigara yaktım. iki saat kendime gelemedim.

bu şarkı bende büyük yaralar açıyor lan. hemde cansever söyledigi zaman. o oyunuda oynamayın çok sakıncalı.