bugün

uludağ sözlük moderasyonu

beceriksiz insanlar topluluğu, bir yazar olarak o kadar öneride bulundum hiç birini kabul etmediler. bunlar bu işi kıvıramayacaklar. yazık çok yazık. daha sözlük açılmadan yıllar evvel tahmin etmiştim bunu. ilerde uludağ sözlük diye bir sözlük açılacak ama bu sitenin moderasyonu hiçbir şeyi beceremeyecek diye aklımdan geçmişti. insan bu kadar sorumsuz olabilir mi? ben ve kankalarım haricinde herkesin silinmesini gerektiğini o kadar iletmeme rağmen hiçbir şey yapmadılar. sorumsuz moderasyon işte. zirvede tanıştığım, canım cicim biricik kankamın da dediği gibi bu moderasyonda iş yok. ilk başlarda da yoktu şimdi de yok, umudum kesildi artık. "entry tanım içermelidir" bahanesiyle entrymi bile siliyorlar. nasıl olabilir? entry tanım içerir mi hiç. hem neden entry? neden türkçe değil de elin emperyalist ingiltere'sinin dilinden bir kelime bu? moderasyonun amerikan uşağı olduğunu taa önceden söylemiştim. hem moderatörlerin hepsinin manchester united'lı olduğunu da yeni farkettim. real madrid entry'mi tanım içermediği için sildiklerinde bunların hepsinin manchester united'li olduklarını hemen anlayıverdim. bundan sonra moderasyon bitmiştir benim için. sürekli yazar alıyorlar zaten, ben yazar olduktan sonra yazar almayı bırakmalarını söylememe rağmen beni dinlemediler taa o zaman kıllanmıştım bunların adam olmayacağından ama şimdiye kadar sabrettim. üye olur olmaz diğer sözlük yazarlarını aydınlatıcı, siyasi düşünce yapılarını kendi seviyeme yükseltecek şekilde siyasi entryler girdiğimde moderasyon beni uyarmıştı. işte o vakit moderasyonun aslında sosyalizmin köpeği olmuş kapitalistler sürüsü olduğunun farkına vardım. uludağ sözlük için büyük ümitlerim vardı ama moderasyon sayesinde hepsi uçtu gitti. yazık çok yazık.