bugün

ülkede tehlikeli boyutlara varan muhafazakarlık

potansiyeli olan bir olgunun uygun ortamda palazlanmasıdır.
bu arada "bunun neresi tehlike , isteyen istediği kadar muhafazakar olur" diyen aklıevvel sözde özgürlükçülerin hafızalarını harmanlamalarını tafsiye ederim.
muhafazakarlar sadece kendileri değil, yaşadıkları toplumu da muhafazakar yapma telaşında olmuşlardır hep.
devletlerin dini olmaz; kişilerin dini olur. türkiye cumhiriyeti devletinin dini islam değildir. o senin inandığın dindir. kendini "türk" diye tanımlayan milyonlarca insanı müslüman sanmak, öyle kabul etmek ve onlara bu dini dayatmak despotluktur!
harmanlanan hafızalarınızda bu ülkede müslüman olduğu için işkence gören, yakılan, dövülen, linç edilen, aşağılanan, ötekileştirilen insanlar görüyor musunuz?
hayır!
ben müslüman olmadığı için işkence gören, yakılan, dövülen, linç edilen, aşağılanan, ötekileştirilen yüzlerce insan görüyorum.
inancına saygı istiyorsan inanmayanları yok sayarak bu ülkenin dini islamdır deyip tüm tc kimliği olanları camiye sokma cabandan vazgeçeceksin!
ben sigaramı içerken sen inancın gereği oruç tutacaksın; irade başka türlü sınav olunmaz.