bugün

sigaranın yararları

sigara içmiyorum ama içsem heralde bana birkaç durumda faydası olurdu.

biz sigara içmeyenler yani ciğerleri temiz olan hayatın sillesini yememiş yemiş olsa da ne başlıycam ulan sigaraya diyenler olarak sigara içmediğimiz için bazen çok zorlanıyoruz. misal sigara içen arkadaşım sen biryere gidip tek başına oturup sigaranı tüttürdüğünde kimse sana tuhaf tuhaf bakmaz. ama biz sigara içmeyenler bunu yapamıyoruz. düşün gitmişsin bir kafeye oturuyosun tek başına sigaran da yok. elini nereye koyacaksın? masanın üstüne koysan tuhaf gözükürsün, olmaz. eğer sigara içmiyorsan herkes sana bakar napıyo lan bu adam diye. çünkü mal gibi gözüküyorsun. sigara içsen öyle mi? o el kol hareketleri, sigarayı ağza götürmeler, gözleri kısıp bakmalar, dumanını burnundan vermeler sana çok önemli işlerin adamı imajı verir. hastayım ben bu karizmaya. diğer sakıncalı durum da yolda bir yerde birini bekleme durumu. sigara içmiyorsan bunu yapamazsın. düşünsene sokağın ortasında öylece duran bir adamsın sen. onuncu dakikadan sonra ordan geçenler sana ''acaba hangi çöp kutusuna bomba koydu, hangi arabanın kelebek camından girecek'' bakışları fırlatırlar. ama sigara içiyorsan istediğin kadar dikilebilirsin orda. kimse birşey demez.ben böyle durumlarda sanki bir bok yapıyormuş havası vermek için telefonumu çıkarıp eski mesajlarımı okuyorum, sanki mesaj yazıyormuş gibi ama sigaranın yerini tutmuyor. sosyal hayatta görüyorum bazen bu numarayı çekenleri çok pis belli oluyor.

bir de şöyle birşey var. bir kız arkadaşım(normal arkadaş) kızların sorunlu erkeklerden hoşlandığını söylemişti. ben de buna katılıyorum. sorunlu değilim ama en azından sigara içerek sorunlu adam ayakları yapsam heralde giderim üç beş puan artar diye düşünüyorum.

ulan sırf bu sebeplerden sigaraya başlayan onlarca arkadaşım var benim.