bugün

dersim katliamı

Katliam olduğunu kabul etmekle birlikte hümanist takılıp demogoji yapan arkadaşlara sesleniyorum. Bir devlet adamı açısından düşünün. Kim ne derse desin kürtler şu anda en ufak bir fırsatta bizi boğazlayabilecek ve de bu fırsatı dört gözle bekleyen bir halk. O fırsat ellerine geçtiği zaman katliamın allahını yapacak bir millet. Tabii ki kastettiğim halk kürtlerin büyük çoğunluğunu oluşturan pkk sempatizanları yani o zamanın şeyh saitçileri . Sayıları milyonları bulan bi tehlike karşısında ne yapacaksın başka? Şunu da soruyorum hangi devlet hangi otorite ülkesinde çıkan bi isyanı barışçıl çözümlerle bastırmış? Tabii ki katliamı çocukların ölmesini falan savunmuyorum yanlış anlaşılmasın ama bir devlet adamı açısından düşünüldüğünde yapılması gereken tek şey budur. Katliam asimile ne derseniz deyin. Yok çocuklar ölmüş yok yaşılar ölmüş diye bik bikleyen arkadaşlara da şunu hatırlatayım. Şu anda senin askerini şehit eden canlı bomba olup insanımızı katleden terörist de 5 sene önce çocuktu. Keni insanına bu kadar üzüldün mü? Sen onu öldürmezsen yarın o gelip seni öldürecek. Barış deyip açılım yapılan zamanları da gördük. Velhasıl kelam bölücüye ceketini versen yarın pantolonunu ister. Böyle düşünülünce ben ulu önderin politikasını pek haksız görmüyorum. Elde başka çare olmayınca...