bugün

ışık koşaner den acı itiraflar

hala ve hala mantıklı ifadeler yer alıyor diye savunuluyor. zaten kimse komutanlar kendi arasında bunları konuşmasın demiyor.

şimdi bir ordunun döşediği mayınları bilmemesi bir skandal mıdır ? evet

bir ordunun tim komutanın silahını bırakıp kaçması o silahın numarasına kadar roj tv de afişe edilmesi skandal mıdır ? evet

bir ordunun 30 yıllık terörle mücadelesinde hala karakollarında fiziki eksikler bulunması skandal mıdır ? evet

bir ordunun insansız hava araçlarında meydana gelen bir olaya yetki karmaşası yüzünden anına müdahale edilemeyip can kaybı yaşanması skandal mıdır ? evet

bir orunun bir erinin acemilik ve eğitimsizlik yüzünden dost ateşi ile alnından vurulması skandal mıdır ? evet

şimdi bütün bunlar ortadayken bir yandan küfrederken bir yandan neyi savunuyorsunuz ? ne diyorsunuz yani anlamadım ki. bunlar neden senelerdir düzeltilmemiş ? bu ihmallerin sorumlularına ne olmuş ? soruşturma açılmış ceza verilmiş mi ?

türkiye de halk artık askerin sadece askerlik yapmasını onu da iyi yapmasını istiyor. yıl 2011 olmuş ben vatandaş olarak hala orduda böyle sebeplerden asker kaybının olduğunu duymak bilmek bile istemiyorum.

30 sene ya. 30 sene yani. az bir zaman değil. ama ordu başka işlerle meşguldu malum. bunlara anca sıra geldi.