bugün

12 haziran 2011 genel seçimleri

memleket halkının tercihidir.

AKP % 50
CHP % 26
MHP % 13
BAĞ % 06

ben chp ye oy verdim ama açıkçası sonucu yadırgamıyorum. akp 'ye oy veren vatandaşlarımızı da diğer partililer gibi küçümsemiyorum. tebrik etmek lazım. zaten yeni chp siyasetinin meyvelerini ancak sonraki seçimde alacağını tahmin ediyorduk haliyle. (bkz: #11863731)

şunu da belirtmem lazım ki; akepeye oy verenler yazar mine g.kırıkkanat ve onun türevi diğer gazete yazarlarının sandığı gibi, göbeğini kaşıyan, cahil, bilgisiz kesim değildir. bu seçim bunun doğru olmadığını göstermiştir.

ayrıca önceki seçim için mazlum edebiyatıyla yada mağdurum söylemleri ile % 47 oy aldıklarını öne sürenler de ters köşeye yatmıştır.

rte 'nin sert söylemleri, milliyetçi tavrı ve diktatör tavırları bilakis oy arttırmıştır.( doğu ve güney doğu anadoluda da oylarını arttırmıştır.) bu da ayrıca ilginç.
ayrıca adamlar çalışıyorlar, maalesef halkın gözüne girmeyi çalışmayı yada çalışıyor görünmeyi iyi beceriyorlar.

chp 'de kıpırdama var ama yeni chp ancak gelecek seçimlerde, o da belki...

umrarım recep bey daha da sertleşmeden düzgün bir siyaset yapar ve üretim ekonomisine artık yatırım yapar ( alış veriş merkezlerinden gına geldi de) ama buna ben de inanmakta zorlanıyorum.

Her işte bir hayır vardır. bu seçiminde herkesin hayrına olmasını diliyorum.