bugün

hıncal uluç

baban senin adını bilmişte koymuş hınç-al. sen bu ülkede duayen sayılan ihtiyarlardan birisin bilmez misin ki ölüye saygı ölümün kutsal sayılması gibi olgular var bu memlekette. sen bunları çiğne yazında terbiye dersi ver he ? yok öyle şey ihtiyar. bu ülkede istediğini çiğneyebilme istediğini karalama hakkın varmış gibi ordan oraya elinde kalemle dolaşıyorsun."hıncal abinin uslubu şöyle, hıncal abinin uslubu böyle" diye konuşuyor millet arkandan korkutmuşsun insanları "aman ters bir şey demiyeyim sonra beni de bitirir" algısı yaratmışsın her şeye muhalif olmasını bilen sensin o zaman olsana öğrencilere cop vurduran senin "ekmek paranı" veren* başbakana, olsana defne'nin cenaze günü ostim gibi binlerce kişinin çalıştığı bir yerde ihmalkarlıklar zincirinin "patlaklarına", olsana seks bizim kültürümüzde yok diyenlere. işine gelmeyince susarsın sonra da gencecik bir kızın hayatının arkasından, onun özel hayatıyla ilgili düşüncelerini "ben istediğimi yazarım kafamı kesseler yazarım" diyerek düşüncelerini yazarsın. böyle popüler bir konuda ben de yazarım nasıl olsa almış başını yürüyor herkesin yazdığı okunuyor... ben şimdi senin söylediğin gibi kendimi iki insanın yerine koyucam birincisi ilker yasin; senin yazını okuduktan sonra ne halde olurdum, nereleri parçalardım düşünemiyorum, tamam eşim yanlış bir şey yapmış bu hayatına malolmuş olabilir ama düşünsene gazeteyi açıyorsun ve çarşaf çarşaf nerdeyse benim erkekliğime varacak derecede, özel hayatımı herşeyiyle gözler önüne seren bir yazı okuyorum ben olsam sana ana avrat düz giderdim dün toprağa vermiş olduğum karımın acısı daha ciğerimi yakıyorken... ikincisi 15 yıl sonra ki büyümüş defne'nin çocuğu; annemin toprak altına gittiği günün ertesi çıkan yazıya bak ben nasıl seveyim şimdi o hayat dolu, ünlüler dünyasından iki yüzlülükten uzak, her gittiği yere neşe katan kadını. günümüzde internette bulunan her şey saklanıyor o yazında malesef saklanıcak. inan o çocuğun yerinde olmayı şimdi 2 kat daha istemiyorum... umarım bir gün anlarsın yaptığın hatanın boyutunu...