bugün

gay

insanin yaradilisina aykiri, uremenin mumkun olmadigi iliskiyi yasayan insanlardir. evet dogru. ama bir kelime sanirim cok onemli. insan. evet evet uzayli degil, ocu degil, insan. ruhu olan, incinen, duygulari olan bir insan.

insanlarin aklina ilk su gelir gaylar hakkinda. gayler duygusuzdur, sadece tek gecelik iliskiler yasar, her zaman agresifdirler, yemezler icmezler, ayaklari tersdir filan falan birsuru sacmalik. hayir ya, onlarda asik oluyor, ama yasayamiyor cunku ustlerinde oyle bir baski var ki. onlara siz hastasiniz deniyor, dislaniyorlar. e peki madem hasta, iyilestirmek icin caba goster. niye "siktir git lan buradan ibne" diyorsun. ama hastalik degil. cocuklugunun gidisatinda hem cinsi olmasi gereken ebeveyni degil de digerini rol model olarak secmesi sonucu tercih ettigi cinsel tercih. secim degil, tercih, onun kontrolu disinda gelismis bir sey, ama bir tercih, hastalik degil.

agresif diyorlar, kriminolojik olarak suca yatkin diyorlar. ama hayret. bakiyorum da tecavuzden iceri giren arkadaslarimizin hepsi heteroseksuel, hatta ufacik kizlara tecavuz edenler de var, ama bir gay tecavuzu vaki degil. cok sasirdim dogrusu. ben bu tecavuzculerin hepsini gay sanirdim, hani onlar daha saldirgan ya.

ufak bir kardesim var, gay degil, oyle olacak bir aile ortamimiz da olmadi ve gay olmasini da istemezdim. ama velev ki olsaydi onu bir bok parcasi gibi yanliz basina birakip sifonu da ustune cekmezdim. onun yaninda olurdum. acimasiz insanlara karsi onu desteklerdim. cunku benim kardesim o, her seyden ote, etiyle kemigiyle ruhuyla bir insan.