bugün

entry'ler (31)

dusunen homo sapiens

O benim. Merhabalar.

aizonai antik kenti

Aizanoi olarak da geçen, kütahya nın çavdarhisar ilçesinde bulunan antik kent. stadyumu, tiyatrosu, sütunlu caddesi, antik köprüsü, tarihte ilk kumar oynanan yer olduğu söylenen borsa binası, bir çeşit inanç değiştirme yeri olan taşlara yurdum insanının çizdiği islam şekilleri, zeus tapınağında zeus un mezarının üstünde keko duruşu yapmak, kısacası gidilip görülmesi gereken bir yerdir. tapınağın hemen önündeki heykelin ağzında sigara görürseniz şaşırmayın.

referandumda evet demek için tek neden

trafolara kediler girecek demedi demeyin *

selçuk üniversitesi

Bulunduğu şehirde simitçi bulmak zordur. Tüm günü aç aç simitçi arayarak geçirdiğiniz günler olacaktır.

devrimci yoldaşlarıma

selam olsun.
yaşasın Marksizm-Leninizm yüce ideolojisi!

uygar toplum

Tarihte ilk kez bir toprak parçasının etrafını çitle çevirip “Burası benimdir” diyen ve buna inanacak kadar saf olan insanlar bulabilen ilk insan, uygar toplumun ilk kurucusu oldu. O zaman biri çıkıp, çitleri söküp atacak ya da hendeği dolduracak, sonra da insanlara “Sakın dinlemeyin bu sahtekârı. Meyveler herkesindir. Toprak hiç kimsenin değildir. Ve bunu unutursanız mahvolursunuz” diye haykırsaydı, işte o adam, insan türünü, nice suçlardan, nice savaşlardan, nice cinayetlerden kurtaracaktı.

satrançta at mı daha değerlidir fil mi

satrançta değerli taş yoktur. öyle ki vezir gibi taşları feda ederek mat yapılabilir.
(bkz: legal matı)
1500 elo üstü seviye oyuncularda işlemez :)

solcuların neslinin tükendiği gerçeği

Kemalist bir ailede büyüdüm. Kemalist düşünceler ile büyüdüm. Şuan Komünist im. Okuyunca insan Komünist oluyor *

dünya tarihine yön veren en etkin 100

Rousseau ve Karl Marx tarihin gidişatını değiştiren düşüncüleri ortaya atan filozoflar nasıl olmaz?

kılıçdaroğlu nun dini siyasete alet etmesi

Ankara Kızılay da yapılan seçim propagandasındaki sözler buna örnektir.
"Yatmaz Kalkmaz Bir Allah
Hayır olur inşallah"

satrançta at mı daha değerlidir fil mi

oyunun pozisyonuna ve durumuna göre değişir. Açılışta önce at mı fil mi çıkmak oyuncunun stratejisine kalmıştır. Ayrıca satranç oynayan arkadaşlar ile chess.com üzerinden oynayabilirim.

kuran daki çelişkiler

ihlas 1- De ki O Allah bir tektir.
Saffat-125 yaratanların en iyisini bırakıp da Bal e mi taparsınız?

cimri

kapitalist ise aklı başında bir cimridir.

deniz gezmiş ölümsüzdür

Yaşasın tam bağımsız Türkiye!

Yaşasın Marksizm-Leninizm yüce ideolojisi!
Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği!

Yaşasın işçiler, köylüler!

Kahrolsun emparyalizm!

Vɑtɑn, onu pɑrsel pɑrsel sɑtɑnlɑrın değil; Uğrundɑ dɑrɑğɑcınɑ gidenlerin vɑtɑnıdır.

atanamamasını kader olarak gören akp li

haklısın. beyninde örümcek ağları oluşan insandır.

günün sözü

Muhtemelen bize asma halatını satan kişi olacaktır.
-Karl Marx

yargılanırım diye eleştirmekten korkmak

günümüzde olan şey. başkanlık gelirse düşünmekten korkacağız herhalde.

devrim

düzen kirletir, devrim temizler.

demokrasi

demokrasi çoğunluğun diktatörlüğüdür.

sadece aptallar 8 saat uyur

uyumak güzel de, kitle halinde uyuyunca sıkıntı büyük.