bugün

sevdiği entry'ler

kuran ı kerim

burada komik olduğunu düşünen bazı gerizekalılar var. lan tamam sen hobi olarak inanma yine, kimse senin inanmanı beklemiyor, zaten senin için de gönderilmiş ayetler var. araf 179 : Andolsun, cehennem için cinlerden ve insanlardan çok sayıda kişi yarattık (hazırladık.) Kalbleri vardır bununla kavrayıp anlamazlar, gözleri vardır bununla görmezler, kulakları vardır bununla işitmezler. Bunlar hayvanlar gibidir, hatta daha aşağılıktırlar. işte bunlar gafil olanlardır.) bazı gerizekalılar ise kuran ı kerimin bazı ayetlerini hatta bazı kelime gruplarını getirip bak kuranda ne yazıyor diyor. ulan enbesil şu ayetin bir öncesini, sonrasını oku, biliyorum beyin yetmezliğinden ötürü yine anlamayacaksın ama hiç olmazsa saf insanların aklını kendi yalanlarınla kendi pisliklerinle doldurma.

özet: kuran ı kerim yaşayan en büyük mucizedir efendim. görmek isteyenler anlamak isteyenler için çok anlam ifade eder.

kur an okumamış müslüman

yanlış yapan müslümandır. islamın ilk emri 'oku'dur bunu herkes bilir. ayrıca islam dini müminleri dinlerinin gerekliliklerinin bilmekle yükümlü tutar. bu yüzden bir müslüman kuranı okumalı ve kuran tefsirlerini de incelemelidir.

ayrıca kuranda kabul edilemez herhangi bir ifade bulunmaz. yaratıcının ayetlerine kefil olacak bir merci ile de tanışmadım ayrıca şu güne kadar.

günün fotoğrafı

görsel

sevmek zordur herkes sevemez

Sevmek aşkın olmaktır...merhameti, vicdanı, gönlü ışıkla yoğuran sever perdeleri yırtarak. Sevmek laf değil icraattir ve çekip gitmeyi bilmektir bazen. Karşılığı yoktur ve karşılığı varsa eğer sevgiye ihanettir bu...hüzündür yine bazen...amin maalouf inanmış bakın. Sevginizi birine inanıp kazaya uğratmayın canlar. Dokunur...

görsel

gecenin sözü

görsel

çocukken doğru sanılan yanlışlar

Çocukken her şey sanıldığı gibidir.
Bir çocuk gözüyle bakmaya devam eden kazanır sınavı...çocuklar doğru diye kakalanan yanlışları dayatanları affetmeyecek...etmesin ve etmesin ulan.
Hakettik çünkü...

ana

görsel

Budur ana...
Topraktır...besler

günün sözü

görsel

fransızca

ulan bir kelimede niye 18 harf kullanıp 8 ini okursun ki.
yemin ediyorum manyaklık.
bir de sayıları var ki akla zarar.
ya bi' insan niye 70 i 60+10, 80'i 40+2x20 gibi okur?
belki yanlışım vardır daha öğrenmeye başlayalı 2 gün oldu tabi.*
ama neden yani?

ilginç bir dildir.

kadın dediğin nasıl olmalı

öncelikle kadın dediğinli, erkek dediğinli lafları bırakmamız gerek.

kadın dediğin nasıl olmalı

kadın kendi gibi, canı nasıl isterse öyle olmalıdır. zira şöyle olmalı, böyle olmalı diyerek bir kalıba sokmaya çalışmak kimsenin harcı değil. ayrıca tüm sayılanlar insani özellikler, kadına indirgememeli.