sevdiği entry'ler

draculaya inanmayan sivrisinek

draculayı inandırması gereken sivrisinek.

mutlu yaşlar.
huzurlu ömrün olsun.

24 eylül 2016 beşiktaş galatasaray maçı

galatasaray'ın vakit geçirmeye 15. dakikadan itibaren başlayarak futbol tarihinde çığır açtığı maç. bunun başka örneği var mıdır bilmiyorum ama araştırsak çıkmaz herhalde. en zayıf takımlar bile en azından 50-60 dakika top oynarlar, en kötü 65-70'den sonra vakit geçirmeye başlarlar. vallahi pes.. ama sorsalar winner takım, büyük takım.. büyüklük kavramını kimlerin diline düşmüş. maç sonu hocalarının ve yöneticilerinin açıklamalarını dinleseler utanırlar belki.

türkiye nin gelişmemesinin en önemli sebepleri

inanılmaz basit bir sorudur.

çok basit şekilde örnekler vereceğim.

gerçekten çok alakasız insanlar çok alakasız yerlerde

geçen gün efkan ala istifa etti. yerine kim geldi? süleyman soylu. yani bir önceki çalışma ve sosyal politikalar bakanı.

bu Neyin kafası? bu iki bakanlıkta da gerekli kriter aynı mı ki bunu yapabiliyorsun?

sadece bu mu? Hayır devamı da var.

çalışma ve sosyal politikalar bakanı, Eski Sağlık bakanı olan Mehmet müezzinoğlu şimdi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? herhalde iki bakanlıkta da aynı kriterler geçerli yine.

bir Diğer ismimiz, fatma betül sayan kaya(Evet bu tek bir kişi) bu abla elektrik elektronik mühendisi ve tıp fakültesi mezunu. enerji ve tabii kaynaklar bakanı ya da sağlık bakanı değil. Aile ve sosyal politikalar bakanı. Evet yine mesleğiyle alakasız bir bakan daha.

enerji ve tabii kaynaklar bakanı ise tabiki mühendis değil. o da işletme mezunu berat albayrak (cumhurbaşkanı özel misafiri)

sıra gıda, tarım ve hayvancılık bakanında. yani faruk Çelik beyefendi. bu abimiz en acı verici olanlarından, tabiki gıda mühendisi veya bakanlıkla ilgili bir mesleğin erbabı değil. iki yıllık işletmeyle ilgili bir bölüm mezunu.

sırada Milli savunma bakanımız var. Eski bilim sanayi ve teknoloji bakanı, fikri ışık bey. bu abimiz Matematik mezunu ve Evet Milli savunma bakanı yapmışlar. yine bir fiyasko

şimdi son fiyaskomuz, benim çok şaşırdığım ve en az 60 sene daha şaşıracağım belki de tüm sorunlarımızın özeti olan isim. Milli eğitim bakanımız ismet yılmaz. kendisi Eski Milli savunma bakanı. Ayrıca bu abimiz denizcilik fakültesi mezunu. gerçekten türkiye dışında bir ülkede olacak iş değil bu. Birkaç seneye "mini mini birler iştimada" kitabını çıkartmasını bekliyorum.

not: ulan ülkedeki cb nin diplaması yok, (Hadi sağcılar ağlamasın şaibeli) ben arkadaş meclisimi bakan yapsam Yemin ediyorum daha isabetli olurdu. sonra niye gelişemedik. bu entari her şeyin özeti.

17 temmuz 2016 bütün teorilerin mantıklı gelmesi

--spoiler--
an itibarı ile içinde bulunduğum durumdur. beynim o kadar karıştı ki normalde her zaman kesin bir görüşüm olurdu, olayları çift yönlü değerlendirsem de sonunda destekleyeceğim tarafa karar verebilirdim. şu an ise sağcısı solcusu herkesin söylediği mantıklı geliyor.

beyin süzgecimden teoriler aynen şu şekilde geçiyor:

-başkanlık için tiyatro:
mantıklı.

-parelel yapının son çırpınışları:
mantıklı.

-gerçek bir askeri darbe girişimi:
mantıklı.

-asıl darbe bu akşam:
mantıklı.

-dışarıda asker kalmadı ne darbesi:
mantıklı.

-millet sokağa dökülmeseydi asker ile polis karşı karşıya gelecekti ve asıl darbe o zaman olacaktı:
mantıklı.

gördüğünüz gibi muhakeme edebilme yeteneğimi kaybettim. çevrem için de bu durum geçerli. fanatik ak partili babam bir gövde gösterisi yapıyorlar diye seviniyor, bir fazla uzattılar olay çıkacak diye sövüyor. dindar arkadaşlarım camilerden sela okunmasına kızıyor falan...

kafayı yedik iyice.

gg editi: ne darbeden ne de şu an bulunduğumuz durumdan yanayım. tek temennim en büyük derdimizin kahve ve lokumu yunanlar ile paylaşamamak olduğu günlere dönmek.
17.07.2016 02:01 ~ 02:31 ceann deas (ekşi)
--spoiler--

darbe diye başladı akp mitingine dönüştü

türkiye tarihinin en karanlık günü olarak tarihe geçmiş olay.

2 ilde 50 asker var, 7 tank 3 uçakla darbe, üstelik akşam vakti herkes ayaktayken.. waoww bravo.. ben şu zekamla darbeyi sabah 5 te yapar. tüm herkesi uyurken içeri alır, özel kanallara hemen el koyardım. madem askeriyenin ufakcık bir kısmı darbeye kalkıştı, öyleyse sivil halkı sokaklara çağırmaktansa tsk nın geri kalanını o askerlerin üzerine salsanıza! senaryo çok kötü bee, gerçekten kötü. hele o ezan okutup, allah için, vatan için sokaklara dedirtmeniz çok kötüydü.

Şaka maka neye güvenicez lan biz?

gecenin gif i

görsel

fatih terim

arda, semih, ozan, xelchuk gibi evlatlrı için milli formayı hakeden ersan, ayhan, atınç, hasan ali gibi adamları almadı topaldan stoper çıkarmaya çalıştı. oğuzhanı mevkisinde oynatmadı. oynatsa topaldan bir atiba çalhanoğlundan bir sosa çıkardı. kanatlarda hızlı iki adam olur ortada cenk olsa gol atar hırvatlara yenilmez ispanyollara kafa tutabilirdik. ama o ozan için topalı yerinden etti töre için ömer toprakı almadı sonra töreyide almadı. xelchuk ısrarı yerine ozzy oraya çekilse ne olurdu. yaktın milli takımı yaktın bu gidişle çeklere gol atamadan eleniriz.

draculaya inanmayan sivrisinek

Clc
Clear
A=input('bir sayı giriniz:')

If A<10
Disp('erotik mesıç')
Else
Disp('yine erotik mesıç')
End

Al kanki yaz programa.

Resim falan çağırma da var yani onu da yazayım istersen.

kuran ı kuran dan ayetler ile savunmak

zaman zaman inanan kardeşlerimizin düştüğü hatadır.

biraz mantıklı düşünürlerse kendileri de bunu görüp komik duruma düşmekten kurtulacaklardır.

şöyle ki:

arkadaşlar şimdi "kuran değiştirildi" diyen birisine kalkıp da "kuran değiştirilemez arkadaş, baksana ayetler var" diyemezsiniz.

bu iki açıdan mantıksız olur,

1- karşındaki adam zaten o kitabın kutsal olduğuna inanmadığından,

orada yazanlar onun için sıradan bir kitaptaki hayal ürünü şeylerdir.

2- velev ki o adam inanan birisi olsun.

"bu ayetler değiştirilemez" dedikten sonra "ayetlerin değişemeyeceğine dair" bir ayeti gösterdiğinizde şöyle bir soru gelir akla?

peki ya bu ayetler kitaba sonradan eklendiyse ve bugünkü kitap da o eklemeden sonra son halini aldıysa?

yani bir şeyi savunacağınız zaman bunun daha mantıklı ve makul argümanlarla destekleyin.

he bir de inanmayan bir insan için, kuran ı kerim' de yer alan "hiçbir bilgi" ona karşı delil olarak sunulamaz.

bu onlar için bir nevi "kırmızı başlıklı kız" kitabındaki kurdu örnek gösterip "kurtlar konuşabilir" demeye benzer.

bunu da yapmayın.