bugün

entry'ler (20)

sözlük yazarlarının itirafları

öyle çaresizim ki aslında sadece aynada zırhımı indirip bakabiliyorum kendime güçlü görünmeye çalışmaktan umursamıyormuş gibi davranmaktan bıktım usandım. niye toplum bizi olmadığımız gibi davranmamıza zorluyor hepimiz kendimiz gibi davransak ya ? olmuyor mu öyle ?

hem güzel hem namuslu hem zeki hem de kültürlü kız

ben güzele güzel demem güzel benim olmadıkça...

gecenin metal şarkısı

Am I evil? Yes I am.
Am I evil? I am man, yes I am.

unutulmaz film replikleri

Ona reddedemeyeceği bir teklif yapacağım.

sevdiğiniz özellikleriniz

istemsizce gerizekalı taklidi yapabilmem xd.

hiç sözlük kızına aşık oldunuz mu

sözlükte kız mı var lan?

yazarların şu an dinlediği şarkılar

"Hani benim gençliğim" sözlük kaybettim de bulan var mı ?

sözlük yazarlarının itirafları

hayal kurmayı unutmuşum be sözlük cidden yapamıyorum yaşla mı alakalı yoksa benim mi ayarım bozuk anlamadım gerçek dünayaya hapsolmuşum meğer çıkamıyorum içinden. Erdal Tosun'u yad edeyim burdan satmayacak bir hayalim bile yok

hayatınızda aldığınız en iyi öğüt

"şu olsun çok mutlu olcam", "şu olsun varyaaa..." gibi şeyler söyleyip duruyordum ta ki çok sevdiğim bir şahıs tarafından aldığım öğüt kafamda dank edene kadar: o "şu"lar asla olmayacak arkadaşlar ne yapıyorsak kendi yarattığımız boşluklarda yapıyoruz. bizi meşgul edecek şeyler ömrümüzün sonuna kadar olacak o yüzden sonuç için değil süreç için plan yapmalıyız.

türkçenin yetersiz bir dil olması

yetersiz değil fakat hangi kelime nerde ne zaman hangi anlamda kullanılır bilinmediği için öyle gözüküyor. vurgular zarflar doğru kullanıldığı zaman gayette yeterli oluyor.

türkçenin yetersiz bir dil olması

yetersiz değil fakat hangi kelime nerde ne zaman hangi anlamda kullanılır bilinmediği için öyle gözüküyor. vurgular zarflar doğru kullanıldığı zaman gayette yeterli oluyor.

müslümanlara çomar denilmesi

çomar dediklerimizin ya da kendimizin müslüman olduğunu mu düşünüyoruz ? keşke söylendiğinde olunsaydı ama davranış ile olduğunu anlamak istemiyor hiç kimse. Elhamdülillah müslümanım diyince kurtulduk zihniyeti mahvediyor bizi

sevgilisini aldatmayan erkek

ulan kimi buldukta kimle aldatıyoz noluyo olm.

sözlük yazarlarının şu an içinden geçen şeyler

açlıktan, soğuktan ölen insanlar olduğu sürece hiç bir insan tam anlamıyla mutlu olmamalıdır , çünkü sorumlusu biziz ve öylece unutamayız onları .

mesaj atmadan mesaj atmayan kız

Bilin ki bir gün sizden önce davranırsa orada bir işi düşmüştür size ve siz de büyük ihtimal tuzağa düşersiniz .

burçlara inanan insan

zor günler geçirmemiş insandır . insan davranışlarına illa ruhani bir hava katmak isteyendir . kuvvetle muhtemel fallara da inanır .

insanların en büyük sorunlarından biri

insanları seçim şansı olmadıkları durumlar için yargılamak ayrıca sadece ve sadece insan olarak yaşamayı reddetmek bir kuruma, bireye, yani herhangi bir şeye bağlı olmak zorunda hissetmek .

gecenin sözü

işini yapana işçi, işini yaparken aklını kullanana usta, işini sevgisiyle yapana sanatçı denir

Yani çok felsefi yön verecek bi söz gibi durmasada çok beğendiğim bir sözdür .

kuran türkçe okunur mu

en sinir olduğum şeylerden birisidir, ulan adam bilmiyor işte ne yapsın hiç mi okumasın bırakın artık şu zihniyeti asıl anlamadan arapça okumak günah olmalı! çünkü anlamıyosun bide anlamadan 3 kere hatim etmiş ortalıkta dindar takılıp yemediği nane kalmayanlar yok mu ah ki ne ah .

içiniz sıkıldığında ne yaparsınız

geçirdiğim kötü günleri aklıma getirir ve o an da sıkılmanın ne kadar saçma olduğunu kendime kanıtlarım .