bugün

entry'ler (102)

fenerbahçelilerin trabzon u19 takımına saldırması

yalniz trabzonsporlu oyuncu armayi optukten sonra kirmizi kart gormustur. futbolda adaletin kalmadigini gosteren olaydir.

fatih terim in ayda 800 bin tl maaş alması

zamaninda lig bitince konusucam.her sey gun yuzune cikacak diyen birine bu kadar para verip susturduktan sonra da basari beklemekteki mantik nedir? o koltuktan kolay kolay kaldirilmayacagini biliyor ve herkesin oldugu gibi turk futbolunun bu boktan icler acisi halini gormezden geliyor.

emma watson üstsüz

9gag den calintidir.

birbirine benzeyen ünlüler

çagla kubat - burcu esmersoy.

sevgiliden ayrıldıktan sonra namaza başlamak

bir nevi (bkz: leyla ile mecnun).

suriyeli dilenciler

trabzon'da sıklıkla görülendir.

düşünüyorum bu insanların buraya gelmeden önce nasıl hayatları vardı. Normal gelir düzeyinden kopup da sürgün bir hayat yaşasa da insan dilencilik işini yapmak gurur meselesi. yaşadıkları , gördükleri gururlarını yok etti belki de. sadece bu da değil bu insanların çoğu başkaları tarafından çalıştırılıyor. eskiden her gün gördüğüm trabzon dilencileri şimdi suriye'den gelmiş gibi davranıyor. gururları bitmiş , tükenmiş.

geçen gün yürüyoruz arkadaşımla. küçük bir kız elinde peçeteyle yaklaştı arkadaşıma. peçeteyi uzattı. üstümüzde para yok verip kurtulamıyoruz. ama kız da bırakmıyor. arkadaşımın kolunu tutmuş , diğer eliyle de peçeteyi uzatarak bizimle yürüyor. yok diyoruz ama belki de anlamıyor. sonunda arkadaşım kolunu çekti. uzaklaşmaya başladık. arkamı döndüğümde kızın sadece bir saniyeliğine bize doğru baktığını gördüm. üzgün ya da şaşkın değildi. sanki bütün duyguları alınmış. sadece acındırma rolünü üstlenmiş. gözleri boşluğa bakıyordu sanki. sonra hiçbir şey olmamış gibi döndü. sanki mesleğiymiş gibi devam etti işine.

bu insanlar , insan demeye utandığım , bu çocukları çalıştıran , duygularını onlardan söküp alan , onlara çaresizliği bu derece yaşatanlar..
allah hepsinin belasını versin.

prens oberyn ın düelloda kazanacak mı sorunsalı

kitabı okuyup sonucu bildiğim halde belki yapımcılar yine kitabı değistirir diye ümitlenilendir.

michael sheen

şu sıralar masters of sex dizisinde başrol olan başarılı aktör. aynı zamanda dizinin yapımcılığını üstlenmektedir.

sözlük yazarlarının hayalleri

yönetmen olmak.

sözlük yazarlarının itirafları

küçükken en ufak şeyde ağlardım ben sözlük. büyüdükçe kurudu göz yaşlarım. hep gözlerim doldu ama hiç ağlayamadım. artık hep içimden ağlıyorum. kimseler bilmiyor ya da görmüyor.
ama ne gerek var ki göz yaşına?

"ağlamak için gözden yaş mı akmalı?
dudaklar gülerken, insan ağlayamaz mı"
victor hugo.

en iyi romantik filmler

wicker park.

aşkı en güzel anlatan dizeler

yağmurlar yağmıyor mu inceden ince
rüzgarlar esmiyor mu serince
bir sigara yakıyorum efkarlanarak
çıkıp karşıma sen geliyorsun
saçların ıslanmış oluyor
“gel” diyorum duymuyorsun beni bir türlü
seni böyle hayal meyal yaşamak çok zor
uzanıp tutsam diyorum incecik ellerinden
ellerim boşlukta kalıyor.

sevmek vs sevilmek

ikisi bir arada olmayınca ne huzur bulunur ne mutluluk.

sözlük yazarlarının itirafları

babamdan nefret ediyorum sözlük. babamdan ve onun sevgisizlikten çürümüş insanımsı bedeninden nefret ediyorum. yine de uğrasacağım samimi bir sekilde gülümsesin diye.
uğrasacağım bir kerecik olsa da bana "seni seviyorum oğlum" diyebilsin diye. ama yine olmayacak sözlük.

da vinci s demons

2.sezon 6.bölümle zirve yapmış devamının gelmesini diledigim harika dizi.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

5 seconds of summer-she looks so perfect.

iskandinavya denilince akla gelenler

(bkz: vikings) odin,thor.

bir yere yarım saat bakma sebepleri

hayal kurmak.

türkçeye mükemmel çevrilmiş film isimleri

hitch---> Aşk Doktoru.

akp hile yaptıysa izmir i neden alamadı

tüm illeri akp alsa helal olsun demekten geri kalmayacak göt kılı beyanı.