bugün

entry'ler (17)

sigara yaktıran şarkılar

françoise atlan-durme querido hijico.

bir masal kuşu

sümsük kuşu.

kitaptan uyarlanamamış filmler

film : motosiklet günlüğü
diarios de motocicleta / the motorcycle diaries

kitap: ernesto che guevara-motosiklet günlükleri
alberto granado che-guevara ile devrim yapmak.

alın bunları al al al

sapıklar için ideal kelime grubu. hayata almak ve vermek olarak bakan beyniyle cinsel organı yer değiştirmiş insanımsılar kullansın bundan böyle.

hayata mal olmuş özgürlük özgürlükmüdür

özgürlüğe mal olmuş hayat, hayat mıdır? sorusuyla düşünüldüğünde doğru sonuca ulaşılır.
Mar adentro filminden müthiş repliktir.

bekar hayatı

sıkıcıdır, yoğun şekilde yalnızlık çekilir. ama rahattır, herşeye rağmen bekarlığa veda edildiğinde özlenir.

söylenmesi zevkli şehir isimleri

machu picchu sadece söylenmesi değil fotoğraflarına bile bakması ayrı bi zevktir. birde gidildiğini düşünsenize of of.

seni unutmam gerektiğini hatırlayamıyorum

öyle unutmuş ki unutması gerektiğini bile hatırlamamaktır. Süper ! allah hepimize böyle unutmalar nasip eder inşallah.Amin.

televizyonun kendi kendine kapanması

içine 3 harfli girmiştir. yok yok o düşündüğünüz 3 harfli değil. cin işte canım cin.

bıkmadan dinlenebilecek şarkılar

nightwish - while your lips are still red.

evlilik sonrası erkek

nikahtan sonra geçen zamanla orantılı değişkendir.öncleri iyidir hoştur, sonraları pistir, yüktür, bakıma muhtaçtır.Çoraplarını bile alamaz.

her öleni iyi bilmek

sanırım derdimiz ölülerle değil, dirilerle.

cübbeli ahmet hoca

en sevimli hocadır.

ahmet hoca anlatıyor: gençken işin vardı gelmedin , yaşlandın çişin vardı gelmedin. adam ölür musallaya uzatılmıştır artık.
imam sorar: nasıl bilirdiniz?
cemaat nasıl bilsin gelmedi ki görmedik ki.

cumhuriyet kadını

Kesinlikle Nur Serter ve gibileri değildir.

üniversite öğrencisi olup türban yasağını savunmak

Her yasağı onaylayabilecek insandır. Yeter ki kendi yaşamadığı, yapmadığı inanmadığı bi durum olsun. Yeter ki yılan ona dokunmasın o zaman yılana bile duacı olabilen insandır. insan mıdır? Bilemiyoruz.

evrim teorisi saçmalıktır

Darwin, bir nesilde ortaya çıkan her yararlı özelliğin sonraki nesillere aktarılacağına ve böylece türü güçlendireceğine inanıyordu.

Fakat gelin görün ki bir ana ya da babanın olumlu bir niteliği sonraki nesillerde dominantlaşmayacağına tam tersine karma kalıtım yoluyla seyreleceğine dikkat çekmek gerekir.Bir bardak suya viski döktüğünüz zaman , viskiyi sertleştirmez, hafifleştirirsiniz. Bu seyrelmiş solüsyonu başka bir bardağa dökerseniz, viskiniz daha da hafifler. Aynı şekilde bir ana ya da bir baba tarafından aktarılan her olumlu özellik, müteakip çiftleşmeler yoluyla ardarda sulandırılacak ve sonunda ondan eser kalmayacaktır. işte bu Yüzden Darwin 'in kuramı bir değişim değil , istikrar reçetesiydi. Ben maymundan geldim diyen maymundan gelmiştir o ayrı *

hayatın amacı

amaca giden yol amaçlara ulaştıracak araçlar için popo yırtmaktır afedersiniz. Bu yırtma eylemide artık amacınız olmuştur. Amaca araç tahsis edebildiğinizde de çoktan aracınız amacınız olmuştur.