entry'ler (24)

ya sonra

filmde dikkat çeken tek diyalog olabilir;
-para ile onu satın alamazsın.
-evet alamam ama şansımı artırır.

günün tek cümlelik özeti

öyle bir geçer salı ki.* *

tek kelimeyle kadın

(bkz: bilmece)

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum; korku filmi izlerken korkunç sahne kokusu aldığımda başka bir şeyle ilgileniyormuş gibi yapıyorum.

benim umudum var

-'benim umudum var.' diye teselli vermeye çalışanın ağzına ağzına vuracaksın, acımayacaksın. lan geberiyoruz burada. senin umudun bana n'apsın it.

serdar ortaç ın çekeceği filmin adı

''iki nota bir besteyim.''

yaran facebook iletileri

bir ergenin vasiyeti: "ölürsem face imi dondurun".*

neyi düşünüyorsun sorusuna verilecek cevaplar

-ne düşündüğümü bilmeni isteseydim, düşünüyor değil söylüyor olurdum.

çocuklukta kurulan meslek hayalleri

-büyüyünce ne olucaksın?
+anne.

sen

-senin yokluğuna ben 'sensizlik' diyorum, benim yokluğuma sen 'sensizlik' diyorsun. demek ki bir tane 'sen' var; ne sen olan, ne de ben.

tuvaletlerdeki duvar yazıları

'' montla sıç ''

aşk acısı çekenlere tavsiyeler

bu da dahil kimsenin tavsiyesini dinlemeyin.

bir isteğin var mı sorusuna alternatif cevaplar

var, kapat telefonu.

enee

(bkz: ağzında mı öpmüş)

insanın yazma sebebi

çaresiz bir insan yazar. yapamayacağını bile bile tüm çareleri yazar.

sözlük yazarlarının itirafları

cep telefonu ile konuşurken karşı taraf "sesin kesik kesik geliyo" dediğinde 2 sn susup, yerimden hiç kımıldamadan "peki ya şimdi?" diyorum.

nihat doğan

nihat doğan olmak ''biz boşadığımız kadının topuğuna bile bakmayız'' diyebilmektir. akıl tsunamisi. dikkat.

god is an astronaut

zamanın slow motion aktığı ender anlar vardır. biraz dikkatli bakarsan, havayı somut halde görebilirsin.ve ses dalgalarını. vücudun uyuşmaya başlar, kolların. lakin kalbin her zamankinden daha hızlı atmaktadır. ağzından fırlayıp duvara çarparak parçalarına ayrılacakmış gibi. sen yerinden kıpırdayamazken, seken kanlar adeta bir şelale gibi yüzünü yıkayacakmış, organların çıkacak bir delik bulsa, seni sonsuza kadar terk edeceklermiş gibi.
her geçen saniye adım adım sona yaklaştığını hissedersin. ancak bu son kesinlikle bir bitiş değil, bilakis her şeyin başlangıcıdır.
bu halet-i ruhiyeye halk arasında; "god is an astronaut" denir.

insanlar ikiye ayrılır

insanlar ayrılırlar. ikiye üçe bilmem kaça değil. insanlar, sadece ''ayrılırlar''.

ayrılık

dünyanın en megalomanca kararıdır. karşı tarafı kendinden mahrum bırakırsın sonra buna üzülürsün, garip.