bugün

entry'ler (99)

tumblr

Yazılarımı yayınlamak için kullandığım blog sitesi. Buyrun : http://ahmetakgn.tumblr.com

temizlikçi

Paul Cleave tarafından kaleme alınmış polisiye romanı. Dün okumaya başladım. Muhteşem bir polisiye roman sayılmaz ama kesinlikle başarılı. Yazarın, romanın ana karakteri Joe'yu okuyucuya sevdirmeyi başardığına inanıyorum. Konu çok farklı olmasa da yazarın anlatış tarzı ve verdiği mesajlar gayet hoş.

Ayrıca değinmek isterim ki, kitabı okurken resmen sesli güldüğüm yerleri oldu.

paul cleave

Yeni Zelanda doğumlu, başarılı bir yazar.

Temizlikçi adlı romanına başladım dün akşam. Eğlendirici bir polisiye. Hiç sıkılmadan ve arzuyla okuyorum. Temizlikçi'yi bitirdikten sonra Mezarcı adlı romanına başlamayı planlıyorum. Müthiş denebilecek bir yazar değil ancak anlatım tarzı ve konuyu ele alış biçimi hoşuma gitti açıkçası.

tek kaşlı solcu

iki kaşı birbirine çok yakın konumlarda bulunan vatandaştır. (bkz: Başlık kasmak).

çirkin bir kadını sevme nedenleri

Kültürlü ve keşfedilmeye değer bir kadın olmasıdır.

atatürk ün tbmm yi açması şişirilmiş bir balondur

Nankör bir kanıdır. Böyle bir başlığın açılması Türkiye'nin ne hallere geldiğinin kanıtıdır. (bkz: Yazıklar olsun).

chp nin şehit haberleri üzerinden siyaset yapması

Hoş bir durum değildir tabiki. Ama bu başlığı açmak da şehit haberleri üzerinden siyaset yapmak değil midir?

lisede eşit ağırlık seçenlere mal muamelesi yapmak

Saçma bir eylemdir. Sonuçta oraya Fen derslerini yapamadığı için gelenler var. Ama oraya gerçekten istediği meslekler o bölümde olduğu için gelenler de var!

eşit ağırlık öğrencisi olmak

Pertevniyal gibi inek dolu bir okuldaysanız gayet rahat ve havalı bir durumdur. Okuldaki çoğu sosyal öğrenci bu bölümü tercih eder. Genelden daha farklı insanların seçtiği bir bölümdür eşit ağırlık. Dersler eğlenceli geçer. Sınıfta az kişi olduğundan ve ufak bir sınıfa sahip olduğunuzdan samimi bir ortam vardır. Sınıfça sosyal aktivitelerde bulunulur. Genelde Kasdava katılan öğrenciler de bu bölümden çıkar. Ama dezavantajları da vardır tabiki: Sınıflararası basketbol, voleybol ve futbol turnuvalarına katılamamak ve hocalardan fen yapamayan öğrenciler damgası yemek gibi mesela...

hotel california

Bazı arkadaşlar hayal kırıklığına uğrayabilir ama, sanıldığı gibi bir hikayesi olmayan ve aslında daha değişik mesajlar içeren bir şarkıdır. Harikadır, inanılmazdır.

bir ergenin anıları

Hepsi birbirine benzeyen anılardır.

aşk acısından kurtulma yolları

Demokritos'un bu sözünü, hayata geçirebilmektir: ''Doğru düşünenlerin umutları gerçekleşebilir umutlardır; kafasızların umutları gerçekleşemez umutlardır.''

sözlükte siyaset

Bu aralar abartılan durumdur. Tamam kardeşim konuşacağız mutlaka burası gayet özgür bir platform ve her konu konuşulmaya, paylaşılmaya müsait. Ancak bunun da bir sınırı var değil mi?

3 kişiden birinde denge bilekliğinin olması

Türkiye'de gayet doğal bir durumdur.

rüyada ajdarla sevişmek

(bkz: Kıçı açıkta kalmak).

1 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz eden cani

iğrenç adamdır. Bu adamların çüklerini kesip ağızlarına vermek gerekmektedir.

the man who sold the world

The man who sold the turkey. (bkz: Hindi satan adam).

hem chpli hem fenerli olmak

(bkz: sözlükte siyaset/#10958461).

gitar çalmak

Öncelikle 2-3 akor öğrenip sahilde hava atmak değildir gitar çalmak. Apayrı bir dünyadır eğer Romance, Natalia, Air On The G-String, Bourre, Hejira, My Way, Love Story, The Godfather, Milonga, Canarios gibi klasik müzik eserleri çalıyorsan...

gokboru

Gitar çalmanın hanzoluk olduğunu düşünen cahil yazar. Kusura bakmasın.